Культура
На Закарпатті визначили цьогорічних лауреатів обласних премій у галузі літератури і мистецтва
0
29 грудня 22:14 406

Обласний комітет із присудження премій у галузі літератури і мистецтва 28 грудня провів засідання, на якому було розглянуто й обговорено подання установ культури та мистецтва, творчих спілок, громадських організацій, а також – пропозиції конкурсних відбіркових комісій на здобуття обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2016 рік, – інформує Управління культури Закарпатської ОДА.

За результатами обговорення кандидатур і таємного голосування вирішено присудити:

В галузі літератури – премію імені Федора Потушняка:

- у жанрі прози – Андрію Дурунді (письменникові, члену НСПУ) за книгу "Чаша";

- у жанрі поезії – Василю Кухті (письменникові, члену НСПУ) за збірку поезій "Страсті за голубою трояндою"; Лідії Повх (Ходанич) (письменниці, члену НСПУ) за збірку поезій "Розкажи про все вітру";

- у жанрі літератури для дітей – Галині Малик (Курій) (письменниці, члену НСПУ) за книгу "Їде грудень на коні";

- у номінації "Художній переклад" – Тетяні Ліхтей (письменниці, члену НСПУ) за ініціювання та реалізацію міжнародного перекладацького проекту "Між Карпатами і Татрами" (з нагоди його 15-річчя).

В галузі музичного і виконавського мистецтва – премію імені Дезидерія Задора:

- у номінації "Композитор" за твір великої форми – Роману Меденці (викладачу Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора, композитору, диригенту, члену НСКУ) за вокальний цикл "Поезії Кобзаря" на слова Т.Шевченка для 4-х солістів у супроводі фортепіано;

- у номінації "Композитор" за твір малих форм – Шандору Шрайнеру (композитору, співаку, педагогу, члену НСКУ) за збірку обробок народних мелодій Закарпаття для тараготу і оркестру;

- у номінації "Фольклорист" – Віктору Шостаку (художньому керівнику народного фольклорно-етнографічного ансамблю "Ужгород" Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури) за видання пісенних та музичних творів Закарпаття "Музика незабутніх предків";

- у номінації "Художній колектив" – заслуженому академічному Закарпатському народному хору Закарпатської обласної філармонії за концертну програму "Перлина Срібної Землі" (керівник – заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук);

- у номінації "Соліст, дует, тріо" – Петру Матію (народному артисту України, солісту заслуженого академічного Закарпатського народного хору Закарпатської обласної філармонії) за концертну програму "Молюся за Україну" Іштвана Мартона.

В галузі театрального мистецтва – премію імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв:

- у номінації "Режисерсько-постановочна група" – режисерсько-постановочній групі Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв (у складі: режисера-постановника Анатолія Філіппова, художника-постановника Емми Зайцевої, балетмейстерів-постановників Тараса Гамаги та Дмитра Сньозика, диригента Анастасії Жужгової) за виставу "В Парижі гарне літо" за п’єсою О.Гавроша;

- у номінації "Актору – за найкраще втілення художнього образу сценічного героя" – Анатолію Мацаку (актору Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв) за роль Йовжки у виставі "В Парижі гарне літо";

- у номінації "Актрисі – за найкращу акторську роль у виставі для дітей" – Еллі Григор’євій (актрисі Закарпатського академічного обласного театру ляльок) за роль у виставі "Сни Ахнеуса" за творами Ч.Діккенса;

- у номінації "Актрисі – за найкраще втілення художнього образу сценічного героя" – Кароліні Білак (актрисі Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв) за роль Боженки у виставі "Пригоди бравого солдата Швейка" за мотивами роману Я.Гашека;

- у номінації "Критик-театрознавець" – Мирославу Петію (директору Закарпатського академічного обласного театру ляльок) і Ніні Малишці (керівнику літературно-драматичної частини театру) за науково-популярне видання книги-альбому "Театр граючої ляльки Срібної Землі"; Василю Андрійцю (кандидату мистецтвознавства, доценту кафедри суспільних дисциплін Карпатського інституту підприємництва) за монографію "Український театр на Закарпатті у творчій спадщині Василя Гренжі-Донського".

В галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – премію імені Йосипа Бокшая і Адальберта Ерделі:

- у номінації живопису "За найкращий традиційний реалістичний твір" – Петру Шолтесу (художнику, живописцю, члену НСХУ) за твір "Осінь під замком";

- у номінації живопису "За найкращий новаторський твір" – Наталії Сімі-Павлишин (заслуженому художнику України, члену НСХУ) за твір "Що таке осінь?"; Олені Кондратюк (художнику, живописцю, члену НСПУ) за твір "Лінія Арпада";

- у жанрі станкової графіки – Надії Дідик (художнику, живописцю, члену НСХУ) за диптих "Діалог";

- у жанрі прикладної графіки – Миколі Дзись-Войнаровському (художнику-графіку, члену НСХУ) за ілюстрацію "Голова Ангела" до біблійного циклу "Псалми Давида";

- у жанрі скульптури – Михайлу Ходаничу (скульптору, члену НСХУ) за скульптурний твір "Чіпляючи темні глибини";

- у жанрі монументальне мистецтво – Василю Олашину (скульптору, члену НСХУ) за монументальний твір "Святий Михаїл";

- у жанрі декоративно-прикладного мистецтва – Мирославі Росул (художнику-прикладнику, члену НСХУ) за твори "Пенелопа", "Він і Вона";

- у жанрі "Мистецтвознавча праця" – Франциску Ерфану (директору Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая), Людмилі Біксей (заступнику директора з наукової роботи), Галині Рижовій (завідувачу фондами) й Олені Приходько (завідувачу експозиційного відділу, мистецтвознавцю) за мистецький альбом "Закарпатський обласний художній музей ім.Й.Бокшая. 70 років".

Церемонія нагородження переможців відбудеться на початку нового року.

0
Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter