Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На Закарпатті планують запустити унікальний європейський проект

На Закарпатті планують запустити унікальний європейський проект

На Закарпатті планують запустити унікальний європейський проект
ВІДЕО ДНЯ

На запрошення угорських партнерів з офіційним візитом на чолі з Михайлом Рівісом до м.Ніредьгаза (Угорщина) прибула делегація із Закарпаття для участі у роботі двостороннього засідання.

Під час зустрічі керівництва Саболч-Сатмар-Березької та Закарпатської областей йшлося про перспективи українсько-угорських відносин, передусім у рамках Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА та реалізації Програми розвитку співробітництва на 2015–2016 роки, – інформує прес-служба Закарпатської облради.

Реклама

Найперше голова Загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег Оскар Шестак привітав Михайла Рівіса із успішним обранням на посаду керівника облради та зазначив, що угорці зацікавлені у поглибленні взаємовигідного співробітництва з новим керівництвом, спрямоване на багатостороннє використання потенціалу прикордонних регіонів Угорщини та Закарпаття у всіх сферах.

Зі свого боку Михайло Михайлович щиро подякував за активну увагу угорської сторони до Закарпаття, посильну допомогу у складний період, можливість працювати і вирішувати спільні проблеми завдяки новому для української сторони юридичного інструменту, який до цього діяв тільки між країнами ЄС. Він підкреслив, що це – унікальний проект, адже вперше створено таке міжрегіональне об’єднання між країною-членом ЄС та державою, яка не є членом Європейського союзу.
А також наголосив на тому, що створення ЄОТС ТИСА знайшло всебічну підтримку закарпатської громади, яка перебуває в очікуванні суттєвих позитивних змін. Адже в умовах жорстких бюджетних обмежень в Україні, Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА, передусім завдяки технічній та фінансовій допомозі ЄС, допоможе реалізувати в області ряд реформ у всіх галузях: економіки, охорони здоров’я, освіти, реформування органів місцевого самоврядування.

Реклама

– Ми зацікавлені у тому, щоб цей європейський проект чим швидше запрацював на повну силу. Зараз нам потрібно розробити Стратегію розвитку обох регіонів, а потім належним чином підготуватися до проведення у першому кварталі цього року презентації ЄОТС ТИСА в Брюсселі. Це дуже важливо для представлення прикордонних регіонів двох країн, пошуку нових партнерів в Європі, формування позитивного іміджу як України, так і Угорщини, – сказав очільник облради Михайло Рівіс.

Для цього українська сторона вже має суттєві зрушення з питань поглиблення співпраці в галузі охорони навколишнього середовища, спільного управління водним басейном р. Тиса, стимулювання програм реабілітації територій, водного господарства та протипаводкового захисту. Відтак, закарпатці готуються до підписання у квітні ц.р. у м. Сольнок масштабної Угоди про співробітництво територіальних органів місцевого самоврядування в басейні р. Тиса (за участі 12 регіонів 5-ти країн, у т.ч. Саболч-Сатмар-Березька область), яка передбачає посилення економічної ролі шляхом ініціювання і реалізації конкретних економічних, транспортних, екологічних, водогосподарських та інфраструктурних проектів.

Під час заходу наголошувалося, що обидві сторони створили сприятливі умови для збереження і розвитку усіх форм культурно-гуманітарного співробітництва між Закарпатською та Саболч-Сатмар-Березькою областями, поглибили співпрацю у сфері освіти, науки, медицини, культури, релігії, екології, туризму, ЗМІ, музейної та архівної справи, що позитивно вплинуло на розвиток міжнаціональних та міжлюдських контактів.

Реклама

На сьогодні увагу потрібно зосередити на відновленні роботи Консультативного комітету та пропонувати йому в найближчий час провести засідання для узгодження участі двох регіонів у великих інфраструктурних проектах (LIP), позицій сторін щодо співпраці двох областей у рамках Програми ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки, а також Стратегії ЄС для Дунайського регіону, інших програмах Європейського Союзу. Зокрема, у сферах розвитку інфраструктури, туризму, охорони навколишнього середовища, збереження культурної спадщини, розбудови пунктів пропуску та удосконалення процедур переходу кордону.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно