Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Вже час називати прізвища конкретних посадовців, які гальмують процес, – Василь Петьовка про децентралізацію

Вже час називати прізвища конкретних посадовців, які гальмують процес, – Василь Петьовка про децентралізацію

Вже час називати прізвища конкретних посадовців, які гальмують процес, – Василь Петьовка про децентралізацію
ВІДЕО ДНЯ

Робоча зустріч міських, сільських голів і народних депутатів у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, відбулася вчора в міській раді Ужгорода.

Обговорювали регіональну платформу розвитку місцевого самоврядування щодо основних питань і проблем змін до Конституції України в частині децентралізації влади.

Реклама

Учасники дискусії відзначали, що децентралізація потужно стартувала на державному рівні, однак суттєво загальмувала саме на Закарпатті, у нашій області не прийнято Перспективний план формування територіальних громад, створено лише дві об’єднані громади, тоді як, наприклад, на Тернопільщині – майже 3 десятки. Відтак Закарпаття у порівнянні з цією областю не отримало щонайменше 120 мільйонів гривень з держбюджету на проекти розвитку, а це гроші, які були б вкладені в дороги, школи, охорону здоров’я тощо. Чималі суми надають для об’єднаних громад і різні міжнародні проекти, наша ж область наразі на них претендувати не може.

Нардеп Роберт Горват представив десяток законопроектів, які б мали рухати децентралізацію, надавати переваги об’єднаним громадам, стосуються повноважень місцевих органів влади, фінансування, зарахування податків, питань розпоряджання земельними ресурсами тощо. Вони пройшли перше читання у Верховній Раді України і, є сподівання, будуть прийняті вже у вересні-жовтні.

Реклама

Народний депутат Василь Петьовка відзначив, що на рівні центральної влади є чітке і тверде слово: проводиться об’єднання – надається фінансування, а немає об’єднання, то й гроші не дають. Тому якщо на якихось нижчих ланках іде блокування децентралізації, то вже час називати прізвища конкретних посадовців, які гальмують процес.

Учасники зустрічі просили народних депутатів не підтримувати законопроекти, які мають на меті забрати у місцевих бюджетів відрахування з надходжень від сплати акцизного податку, бо вони зараз суттєво підтримують громади, особливо сільські бюджети. Зазначали, що місцеві ради повинні отримувати певний відсоток від усіх податків і зборів.

Дискутували і про роль майбутніх префектів, наголошували, що важливо, аби працювали голови і рад, і виконкомів, щоб не було одноособової влади, а також не просто змінили «вивіски» замість голів обласних, районних адміністрацій. Акцентували і на донесенні до людей інформації про те, які фінансові вигоди і перспективи втілення проектів, поліпшення для кожного мешканця дає об’єднання громад.

Реклама

Міський голова Тячева Іван Ковач, який керує однією з об’єднаних громад Закарпаття, запросив приїхати, подивитися, поспілкуватися безпосередньо в селах, наскільки змінилося до кращого життя людей.

Виступаючі наголошували, що потрібно домагатися прийняття вже у вересні на сесії Закарпатської обласної ради Перспективного плану формування територіальних громада Закарпаття. Домовилися, що попередньо вже в перших числах першого осіннього місяця, ініціюють більш широке зібрання за участю керівників області, депутатів обласної ради і ширшого кола депутатів Верховної Ради, щоб спільно досягти консенсусу про прискорення процесів об’єднання в нашій області.

За методикою Кабміну ідеться про створення 38 об’єднаних громад на Закарпатті, однак експерти оптимальними бачать 53. Серед умов, які висувають наші краяни, також гарантії територіальної цілісності областей під час процесів адміністративно-територіальних змін і не включення до змін у Конституції в цьому контексті будь-яких положень про жодну особливість статусу Донбасу.

Учасники зустрічі прийняли рішення за результатами зібрання підготувати звернення до Кабміну, Адміністрації Президента, кожного народного депутата України, хто пов’язаний із Закарпаттям і кожного депутата обласної ради, акцентували на необхідності спільними зусиллями розпочати активне об’єднання громад нашого краю.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно