Горіхова шкарлупа: що з неї можна зробити корисного, щоб не викидати
Не так багато людей знають, що горіхова шкарлупа після того, як з неї дістали цінний продукт, може ще бути корисною.
Зазвичай шкарлупу викидають, адже вбачають у ній відходи. Але вона може пригодитись у саду як мульча. Подрібнена горіхова шкарлупа дає змогу тримати вологу в ґрунті та стримує поширення бур’янів. А ще віддає цінні мікроелементи, які в собі містить, для підживлення рослин.
Подрібнити шкарлупу самому дуже легко. Найпростіше взяти непотрібне полотно і зробити наче торбинку. Далі насипте шкарлупу всередину, зав’яжіть цю «торбинку», поставте на дерево (чи дошку) та молотком подрібніть. Головне не перестаратися й не сильно бити, щоб не травмуватись.
Ось цю подрібнену крихту розсипте в саду там, де ґрунт потребує добрива. Це екологічно чистий засіб поліпшити його родючість.
Також шкарлупу використовують як добриво для квітів. Для цього її кидають у мангал, трохи підпалюють, щоб утворилось вугілля. Далі, коли шкарлупа з горіха загориться, заливають водою. Ось цією золою і підживлюють квіти на клумбі. В золі від шкаралупи міститься багато калію, кальцію, цинку, фосфору та інших потрібних рослинам мікроелементів.
Перед цим інтернет-видання розповідало, для чого у холодильник кладуть використані пакетики чаю.