Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Що таке ібупрофен та як він працює

Ібупрофен — популярне безрецептурне знеболювальне, яке можна використовувати для лікування різних типів болю та дискомфорту. Належить до класу нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) та випускається під різними торговельними марками, зокрема як Бруфен.

Типи ібупрофену та його дія

Виділяють два найпоширеніші види:

  1. Препарати для перорального застосування — таблетки та капсули, які потрібно ковтати, запиваючи водою, або сиропи, рекомендовані для малечі.
  2. Зовнішні засоби для нанесення на шкіру.

Ібупрофен знижує вироблення простагландинів — хімічної речовини, що провокує біль, запалення та лихоманку. Після проковтування таблетка потрапляє в шлунок, де починає розчинятися. Таким чином відбувається вивільнення ібупрофену та його всмоктування у кровотік. Далі він поширюється по всьому організму та починає блокувати вироблення простагландинів, що допомагає зменшити біль і запалення.

Коли використовується ібупрофен

У безрецептурних дозах застосовується для:

  1. тимчасового полегшення легкого та помірного болю або лихоманки;
  2. зменшення почервоніння, набряку та болісних відчуттів, пов'язаних із запаленням.

Основні показання до застосування включають такі види болю, як:

  1. головні, зокрема мігрень та біль перенапруги;
  2. м'язові як наслідок розтягувань, забитих місць, спортивних або побутових травм;
  3. менструальні;
  4. у спині;
  5. суглобові;
  6. зубні;
  7. у носових пазухах.

Також ібупрофен ефективно справляється із симптомами застуди та грипу, включно з лихоманкою та ломотою в кістках. Дія ліків зазвичай починається через 30 хвилин після приймання та зберігається протягом 4–6 годин. Якщо вони приймаються для зменшення запалення, то виражений ефект може спостерігатися лише за кілька днів. Важливо, що таблетку слід прийняти, щойно ви відчуєте біль. Тривале очікування того, що симптоми зменшуватимуться або пройдуть самостійно, може призвести до посилення хворобливості, і в цьому разі ліки виявляться недієвими. За постійного або сильного болю, який не проходить після приймання ібупрофену, слід записатися до лікаря, щоб обговорити альтернативне лікування.

Скільки ліків приймати

Дозування ліків залежатиме від стану, але завжди необхідно дотримуватися рекомендацій, вказаних в інструкції. Зазвичай це такі дози:

  1. Дорослі та підлітки (12 років і старше) — для полегшення болю та лихоманки по 200–400 мг кожні 4–6 годин у міру потреби. Максимальна добова доза — 1200 мг. Для лікування протизапальних станів — 400–800 мг кожні 4–6 годин, але не більше ніж 3200 мг на день.
  2. Діти (6 місяців і старше) — дозування залежить від ваги та віку. Схема застосування вказана в інструкції або її може підказати лікар.

У разі пропуску приймання ліків не слід подвоювати дозу, щоб не спричинити побічні ефекти або передозування.