Нові відкриття: Jooble про пошук роботи у секторах, що розвиваються
Не важливо шукаєте ви перше місце роботи, чи намагаєтеся перекваліфікуватися, експерти радять обирати галузі, які активно розвиваються та принесуть успіх у довгостроковій перспективі.
Сьогодні такими є всі сфери, які мають критичне значення для пришвидшення післявоєнної відбудови. Переглядати актуальні вакансії в Україні та надсилати відгуки можна на сайті з пошуку роботи Jooble. Разом з його спеціалістами ми поговоримо про перспективні напрями та особливості пошуку роботи у них.
Які сфери ринку праці мають найбільший потенціал розвитку?
Без сумніву, в умовах воєнного стану кожен сектор зайнятості населення, який поповнює бюджет країни у вигляді податків, є важливим для підтримання економіки. Проте, для післявоєнної відбудови держави першочергове значення матимуть такі сегменти:
- Енергетика — через обстріли об’єктів енергосистеми для їхнього відновлення вже зараз потрібні електрики, будівельники. У майбутньому будуть мати попит експерти «зеленої енергетики», вітряних та сонячних систем.
- Аграрний бізнес — сільське господарство має частку 10% у ВВП країни та щороку створює тисячі нових робочих місць. Сфера потребуватиме збиральників урожаю, фахівців з селекції, ветеринарних лікарів, менеджерів з продажу продукції, закупівель кормів, добрив тощо.
- Будівництво — з початку повномасштабного вторгнення в Україні зруйновано понад 170 тис. об’єктів інфраструктури. Для їхнього відновлення активно залучатимуться архітектори, будівельники, інженери-конструктори, слюсарі, кранівники, спеціалісти з підключення комунікацій тощо.
- Транспорт та логістика — попри усі складнощі транспортування товарів за кордон компанії та їхні клієнти вже почали досліджувати нові шляхи, крім залізниці та авіасполучення. Очікується збільшення кількості вакансій для водіїв-міжнародників, менеджерів з логістики, закупівель, диспетчерів.
- Критичні матеріали — мінеральна сировина необхідна для розвитку галузей електромобілів, відновлювальної енергетики та оборонного сектору. Затребуваними стануть спеціалісти з видобування та обробки нікелю, міді, кобальту, літію графіту та рідкісноземельних металів.
Український ринок праці також має ряд сегментів, які пропонують відносну стабільність з погляду зайнятості фахівців, незалежно від соціальної та економічної ситуації. До них відносяться сфери обслуговування, продажів, освітніх послуг, охорони здоров’я, телекомунікацій та зв’язку.
Як шукати роботу на сучасному ринку праці? — поради від експертів Jooble
Пошук роботи часто сприймається кандидатами як складний та незрозумілий процес, який досить повільно приносить результати. Проте, на думку експертів Jooble, якщо мати чіткий план дій та систематичний підхід, то можна швидко досягти успіху. Нижче ми дамо 5 корисних порад, які допоможуть знаходити цікаві вакансії та отримувати запрошення на співбесіди.
№ 1. Визначте свої кар’єрні пріоритети
Щоб знайти роботу, яка буде відповідати вашим вимогам, необхідно чітко зрозуміти які умови для вас є першочерговими. Для когось в пріоритеті стоїть гнучкий графік та конкурентний рівень доходів, в той час, як іншим цікаво отримувати новий досвід та просуватися кар’єрними сходами.
Досвідчені фахівці радять поставити собі такі запитання:
- Що дійсно надихає мене та робить щасливим у моїй професії?
- Яких професійних цілей я хочу досягти через 5, 10 та 15 років?
- Які аспекти робочого середовища є критично важливими для мене: корпоративна культура, можливості підвищення кваліфікації, дистанційна робота, система нагород, … ?
Запишіть відповіді на листку та повертайтеся до них щоразу, коли маєте сумніви чи підходить вам та чи інша позиція.
№ 2. Оптимізуйте своє резюме так, щоб воно «продавало» ваш досвід
Зазвичай фокус роботодавців знаходиться на професійних навичках, досвіді та особистих якостях кандидатів, тому важливо якісно розписати ці блоки у резюме. Розділ «Skills» має містити інформацію лише про ті кваліфікації та інструменти, які безпосередньо потрібні для виконання професійних обов’язків. Натомість інформацію про «м‘які» навички (комунікабельність, відповідальність, адаптивність тощо) слід інтегрувати в опис досвіду.
Ось приклад: «За період моєї роботи в компанії рівень задоволеності клієнтів зріс на 30%, адже мені вдавалося укладати договори з лідерами галузі та швидко приймати рішення у критичних ситуаціях.»
№ 3. Надсилайте відгуки на всі нові вакансії
Зазвичай з 12-15 відгуків фахівці отримують тільки 1-2 фідбеки від роботодавців, тому потрібно щодня надсилати своє резюме у різні компанії. При цьому не слід боятися вибрати вакансію, для якої вам не вистачає досвіду або певних умінь. Зазвичай компанії допомагають співробітникам отримати ці навички, якщо їх влаштовують інші hard- та soft-skills фахівців.
№ 4. Шукайте вакансії там, де їх не бачать інші
Залучайте додаткові джерела пошуку роботи — соціальні мережі, нетворкінг, офіційні сайти компаній, закриті професійні чати. Також не соромтеся самостійно зв’язуватися з рекрутерами організацій, в яких вас цікавить працевлаштування. Дізнайтеся чи є в них відкриті позиції зараз та чи буде їм цікавим ваше резюме. Навіть якщо таких зараз не має, фахівці можуть зберегти ваш контакт та звернутися до вас пізніше.
№ 5. Заготуйте відповіді на часті запитання на співбесідах
Зазвичай на інтерв’ю ставлять стандартні запитання про досвід та сильні професійні, особисті якості. Приклади таких можна легко знайти в інтернеті. Заготуйте тезисні відповіді на основні запитання та перегляньте їх перед співбесідою. Це допоможе уникнути стресу під час розмови, продемонструвати впевненість у собі та зацікавленість у вакансії.