Причини геморою та як від нього позбутись в «ОН Клінік Дніпро»
Геморой — це захворювання, для якого характерне розширення вен в анусі та нижній частині прямої кишки.
Розпізнати гемороїдальний вузол, що випав, від інших патологій (пролапсу, новоутворень) може лікар — проктологи в Дніпрі діагностують геморой і призначать лікування.
Які симптоми вказують на геморой?
Симптоми геморою відрізняються залежно від його типу (внутрішнього чи зовнішнього). Внутрішній геморой часто безсимптомний — розпізнати захворювання можна за безболісними кровотечами до або після дефекації. Ознаки зовнішнього геморою:
- свербіж в анусі;
- тверде болюче ущільнення біля анального отвору;
- біль в задньому проході, особливо в положенні сидячи;
- набряк навколо ануса;
- прозорі слизові або кров’янисті яскраво-червоні виділення з ануса;
- ректальна кровотеча.
Ознаки геморою також включають самостійне «втягуванням» вузла всередину, можливість власноруч «вправити» його на місце. При геморої також може спостерігатись відчуття тиску і стороннього тіла в нижній частині прямої кишки.
Причини гемороїдальних вузлів у чоловіків і жінок
Незалежно від статі існують чинники, що підвищують ризик розвитку геморою, — від дієти та способу життя до спадкової схильності. Можливі причини геморою:
- закрепи;
- порушення питного режиму;
- малорухливий спосіб життя;
- надмірні фізичні навантаження, що підвищують внутрішньочеревний тиск;
- заняття важкою атлетикою, велосипедним або кінним спортом;
- тривале або інтенсивне напруження під час дефекації.
До запалення гемороїдальних вузлів більш схильні люди з надмірною вагою. У жінок геморой може виникати після пологів і вагітності внаслідок гормональних та фізіологічних змін та родової діяльності.
Як полегшити симптоми геморою в домашніх умовах?
Зняти біль при геморої можна в домашніх умовах. Полегшити симптоми геморою в домашніх умовах можна за допомогою:
- місцевих безрецептурних засобів (гелів, кремів або свічок);
- пероральних знеболювальних препаратів;
- теплої ванни на 10–15 хвилин двічі-тричі на день.
В полегшенні симптомів також допоможе спеціальна дієта при геморої. При запаленні гемороїдальних вузлів застосовувати аптечні засоби можна упродовж не більше семи днів — в іншому випадку можливе потоншання шкіри в ділянці впливу.
Методи лікування геморою в «ОН Клінік Дніпро»
Лікування геморою на перших двох стадіях захворювання медикаментозне, натомість на пізніх стадіях — оперативне. Оперування геморою може бути малоінвазивним або хірургічним. Методи лікування геморою:
- лігування гумовими кільцями. Лікування геморою латексними кільцями передбачає накладання одного або двох кілець на основу внутрішнього гемороїдального вузла для його подальшої атрофії;
- коагуляція. Видалення лазером відбувається під впливом високих температур на патологічні тканини, внаслідок чого з них випаровується вода;
- радіохвилі. Видалення геморою радіохвилями відбувається завдяки низькотемпературним електродам, що висушують патологічні тканини без пошкодження здорових ділянок;
- операція Лонго. Операція Лонго при геморої передбачає висічення частини слизової оболонки, розташованої вище гемороїдальних вузлів, що забезпечує їх нормальне положення;
- гемороїдектомія (радикальне видалення гемороїдальних вузлів скальпелем). Хірургічне оперування геморою передбачає повне висічення гемороїдальних вузлів з перев’язкою судин, що їх живлять.
У середньому хірургічне видалення зовнішніх гемороїдальних вузлів триває від 15 до 40 хвилин. Після малоінвазивного втручання повертатися до звичайного життя можна через кілька годин, при хірургічному лікуванні гемороїдальних вузлів — через одну-дві доби стаціонарного перебування.
Відновлення після лікування геморою
Тривалість реабілітаційного періоду залежить від ступеня впливу — на повне загоєння тканин може піти від двох до чотирьох тижнів. Після операції на геморой лікар може призначити:
- обмеження фізичних навантажень на строк до двох-трьох тижнів;
- спеціальне харчування для уникнення закрепів;
- дотримання ретельної гігієни.
При больовому синдромі лікар може виписати знеболювальні засоби, за необхідності — послаблюючі. До загоєння ран лікар також призначить щоденну обробку рани місцевими антисептиками.
Як запобігти геморою?
Найефективніша стратегія профілактики геморою — це дотримання дієти та підтримання водного балансу. Профілактика геморою також включає:
- помірну фізичну активність;
- контроль і підтримання здорової ваги;
- уникнення натуження під час дефекації.
Задля уникнення геморою також потрібно проходити щорічний профілактичний огляд. Прийом проктолога дозволить виявити геморой і інші захворювання на ранніх стадіях.