Командиру роти патрульної поліції Ужгорода та Мукачева загрожує до 8-ми років в’язниці
Слідчим відділом прокуратури Закарпатської області завершено досудове розслідування та скеровано до суду з обвинувальним актом кримінальне провадження стосовно командира роти Управління патрульної поліції у містах Ужгороді та Мукачеві Департаменту патрульної поліції, який незаконно затримав двох ужгородців.
Досудовим розслідуванням встановлено, що лейтенанта поліції, командира роти Управління патрульної поліції у містах Ужгороді та Мукачеві Департаменту патрульної поліції було викликано у один з нічних клубів міста Ужгорода для первинного реагування на повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення щодо відвідувача вказаного розважального закладу. Прибувши на місце, лейтенант поліції також отримав від одного з відвідувачів клубу усне повідомлення про крадіжку телефону, на яке не відреагував, – повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.
Натомість, командир роти патрульної поліції, за відсутності будь-яких законних підстав, перевищуючи свої службові повноваження, надав незаконний наказ підлеглим йому по службі працівникам патрульної поліції, безпідставно застосувати до обох ужгородців фізичну силу та спеціальний засіб – кайданки, з метою їх адміністративного затримання та доставлення до Ужгородського відділу поліції ГУ НП в Закарпатській області.
До того ж, у ході незаконного застосування фізичної сили та спеціального засобу – кайданок, одному з потерпілих спричинено тілесні ушкодженні у виді відривного уламкового перелому вінцевого відростку ліктьової кістки, які згідно висновку судово-медичної експертизи відносяться до тілесних ушкоджень середньої тяжкості.
Тепер суд вирішуватиме долю командира роти патрульної поліції, який звинувачується у перевищенні службових повноважень працівником правоохоронного органу, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому повноважень, що супроводжуються насильством, застосуванням спеціальних засобів і є такими, що ображають особисту гідність потерпілого (ч. 2 ст. 365 КК України).
Довідка: ст. 365 ч.2 КК України - перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, якщо вони супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.