Як оформити нижчий тариф на електроенергію: можна платити 2,64 грн/кВт-год
З початком опалювального сезону все більше людей звертаються для оформлення тарифу на електроопалення. Для домогосподарств це можливість обігріти свої оселі в холодну пору року та зекономити гроші.
Під час брифінгу в ОВА розповіли, хто може отримати пільговий тариф, як його оформити, як відбуватиметься процес нарахування та які додаткові способи економії електроенергії існують.
У червні цього року Уряд затвердив єдиний алгоритм оформлення тарифу для споживачів з електроопаленням. Ті, хто проживають у негазифікованих приватних будинках або квартирах багатоповерхівок, можуть сплачувати за електроенергію менше.
Як пояснив Іван Плиска, комерційний директор «Закарпаттяобленерго», оформлення зниженого тарифу складається з кількох простих кроків.
За його словами, споживач має спершу підготувати проєкт, що передбачає електроопалення. Далі потрібно ввести в експлуатацію опалювальне обладнання та внести зміни в технічний паспорт будинку. Останній крок — подача заявки та необхідних документів до місцевого оператора системи розподілу.
«Протягом 10 днів від дати подачі заяви ми вносимо зміни в паспорт точки розподілу та до платформи DataHub. Ці дані автоматично отримує й актуалізує у своїх договорах і постачальник універсальної послуги на території області. Пільговий тариф починає діяти з наступного місяця після того місяця, коли абонент подав заяву», — відзначив Іван Плиска.
З 1 червня 2024 року встановлено єдину фіксовану ціну на електроенергію для побутових споживачів — 4,32 грн/кВт-год. Оформити пільговий тариф на опалювальний сезон вже скористалися понад 6500 абонентів, повідомила директорка «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець.
«У період з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року для споживачів з електроопалювальними установками діятиме пільговий тариф — 2,64 грн/кВт-год. Слід звернути увагу, що він має обмеження: протягом місяця за такою ціною можна спожити до 2 000 кВт-год. Якщо абонент використає більше, то він сплачуватиме повну вартість електроенергії, однак не втратить свій пільговий статус протягом усього опалювального періоду», — наголосила Наталія Німець.
Також споживачам рекомендують встановлювати двозонні лічильники для економії. Вночі, з 23:00 до 07:00, можна зменшити витрати на електроенергію на 50%. Для цього необхідно звернутися до сервісного центру та замовити налаштування вузла обліку, а також оплатити заміну лічильника, яку виконають протягом 7-10 днів.
Раніше видання інформувало, який тариф на електроенергію буде з 1 листопада.