Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Курс валют напередодні Великодня: прогнози

Гривня зміцниться напередодні Великодніх свят. Проте не варто бігти в обмінники і здавати долари. Детальніше – у матеріалі.

У березні через поширення коронавірусу та запровадження карантину почалися валютні коливання. Спочатку гривня щодня падала відносно долара. Останнім часом вона зміцнювалася.

Якого курсу чекати напередодні Великодня?

Наразі офіційний курс НБУ гривні до долара становить 27,04 щодо долара та 29,53 щодо євро.

Читайте також:
Зеленський пообіцяв мільйон доларів: кому і за що саме

Традиційно на свята курс гривні дещо укріплюється на готівковому ринку. Думаю, що в поточній ситуації курс залишиться більш менш стабільним, а маржа між купівлею та продажем долару скоротиться, – розповів Віталій Шапран, головний експерт Ради НБУ.

Такої ж думки і інші експерти. "Ймовірно, в найближчій перспективі гривня впритул підійде до позначки 27 гривень за долар", – прогнозує керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

Ще більш позитивний прогноз дає старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб. Він вважає, що долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 27,1 гривні, а готівковий у банках – близько 26,9/27,2 гривні.

Читайте також:
На час карантину держава допоможе виплачувати зарплати найманим працівникам малого бізнесу

Нагадаємо, що Верховна Рада підтримала зміни до держбюджету-2020, де тепер гривня на цей рік закладена на рівні 29,5 щодо долара. При цьому прогнозують гривню по 30,5 за долар вже у другому півріччі.

Та не варто сильно покладатися на прогноз уряду щодо курсу, адже навіть у 2019, коли економічна ситуація була відносно стабільною, прогнозований курс все ж відійшов від фактичного.