Після сутичок у Конго загинуло 130 людей
У результаті зіткнень між урядовими військами і повстанцями, що сталися 15 липня, в Демократичній республіці Конго, вбито щонайменше 130 осіб. Як повідомляє Agence France-Presse з посиланням на уряд країни, 10 із загиблих – військовослужбовці.
Бої відбулися недалеко від міста Гома, адміністративного центру північно-східної провінції Північне Ківу. Під час протистояння війська застосовували танки. Також сторони використовували міномети.
З району зіткнень у Гому втекло близько тисячі осіб.
У зіткненні з урядовими військами, які почалися ще в неділю, взяли участь бойовики з об’єднання «Рух 23 березня» (М23).
Представник влади розповів, що військовим вдалося захопити 12 повстанців. Як повідомляє агентство, це зіткнення стало найкривавішим за останні кілька місяців.
Бої в передмістях Гоми йдуть з 2012 року, коли бойовикам з М23 вдалося на деякий час захопити місто. Пізніше їх звідти видавили урядові сили.
«Рух 23 березня» створено представниками племені тутсі, які в минулому служили в армії Конго, проте в квітні 2012 року влаштували бунт проти керівництва країни. Повстанців звинуватила влада ДР Конго у порушенні умов перемир'я, підписаного 2009 року після чергового конфлікту.
Експерти ООН звинувачують владу Руанди і Уганди в підтримці повстанського угрупування.
Один з творців «М23» Боско Нтаганда в березні 2013 року здався, прийшовши в американське посольство в Руанді, після чого був переправлений до Нідерландів, щоб постати перед Міжнародним кримінальним судом.
Його звинувачують у військових злочинах, у тому числі у вбивствах, етнічних чистках і використанні дітей у збройному конфлікті. Сам Нтаганда своєї провини не визнає.
Як повідомлялось, у січні ООН планувало розгортати в Демократичній Республіці Конго операції з примусу до миру, спрямованої на нейтралізацію загрози, що походить від бойовиків на сході країни.