В одних нема світла 12 годин, в інших – 2: чому в Україні нерівномірно відключають електроенергію

Після крайньої масштабної ракетної атаки по інфраструктурі України, в областях впродовж тижня регулярно відключають електроенергію. Люди сидять без світла по 10-12 год підряд. Проте не всі. 

Нерідко в одному і тому ж населеному пункті частина споживачів залишається без електропостачання на 12 годин, частина на 2-3 години, а в частини українців світло взагалі не відключають. І багатьох цікавить, чому ж так відбувається, чому українцям нерівномірно вимикають світло.

Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук у ефірі телемарафону пояснив, що електроенергію відключають нерівномірно, бо наразі немаєможливості передати необхідний обсяг електрики через певний вузол.

Читайте також:  Тривалість відключень світла у грудні може зрости до 2-3 діб: прогнози експерта

Він наголосив, що відключення світла трапляються через аварії, адже зараз мережа перевантажена. Крім того, за його словами, українці почали більше споживати електроенергії. 

"По-перше, у нас є мережеві обмеження. Тобто руйнація мережі через обстріли", – пояснив виконавчий директор ДТЕК. Дмитро Сахарук.

"Чому світла в одних клієнтів може бути більше, а в інших менше? Бо немає можливості передати необхідний обсяг електрики через певний вузол. Тому 100-відсоткової рівномірності ми зараз забезпечити не можемо", – розповів  Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону.

Зауважимо, що в соцмережах українці зазначають, що розуміють всю складність ситуації і вони не проти відключення світла, але за графіком. Адже раніше людей запевняли, що світло відключатимуть кілька разів на добу, але максимум по 4 години. Наразі ж електропостачання відключають на 12 год, а в деяких населених пунктах навіть на 14-16 год.

Нагадаємо, опубліковано графік відключень світла на 30 листопада.

Джерело: PMG.ua