21 липня 2024 року: яке сьогодні свято, День ангела та прикмети
21 липня — неділя, 202-й день року, 879-й день війни з росією (повномасштабного вторгнення). Цього дня відзначають низку свят, зокрема, День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.
До кінця 2024 року залишається 163 дні. Розповідаємо, яке цього дня свято за новим та старим календарем, що не можна робити та у кого іменини.
Свята та пам’ятні дати
21 липня в Україні відзначають День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості. У Бельгії святкують Національне свято Королівства та річницю інавгурації Короля Леопольда I, на острові Гуам — День свободи, у Туркменістані — День медика.
Релігійні свята
Православні християни 21 липня за новим церковним календарем (3 серпня за старим) згадують преподобних Онуфрія та Онисима Печерських. Вони були ченцями Києво-Печерської лаври та жили в XII і на рубежі XII–XIII століть. Їхні мощі зберігаються у Ближніх печерах Києво-Печерської лаври. У народі день прозвали Онуфрій Мовчазний, або Мовчальник.
За старим календарним стилем 21 липня — день пам’яті великомученика Прокопія і явлення Казанської ікони Пресвятої Богородиці. За новим календарем цю дату відзначали 8 липня.
Католики відзначають День Святого Лаврентія Бріндізійського. Він був генеральним вікарієм братів капуцинів, на той час це була найвища посада в Ордені.
Народні прикмети на 21 липня:
- Якщо цього дня пішла злива, то осінь буде затяжна, а якщо рівний дощик іде, то буде гарний врожай грибів.
- Ніч на 21 липня видалася холодна — до ранньої зими.
- Сороки розкричалися — до теплої зими.
- Якщо випав туман, то будуть теплі дні.
Що не можна робити 21 липня:
- мститися;
- поширювати наклеп;
- користуватися гострими предметами;
- піддаватися відчаю;
- заздрити.
Іменини 21 липня
День ангела 21 липня відзначають Симеон, Іван, Федір, Анна та Єфросинія.
21 липня народилися:
1816 — засновник британського інформаційного агентства Reuters Пол Рейтер (Ізраїль Беєр Йосафат).
1882 — український художник-футурист, поет та видавець Давид Бурлюк.
1898 — український радянський вчений, один із піонерів ракетної техніки й один з основних авторів реактивного міномета «Катюша» Георгій Лангемак. Він був репресований у 1938 р.
1899 — американський письменник Ернест Гемінґвей. Він написав та опублікував 7 романів та 6 збірників оповідань. Його найвідоміші твори — «І сонце сходить», «Прощавай, зброє!», «Сніги Кіліманджаро» та «Старий і море».
1906 — українська поетеса та публіцистка Олена Теліга. Була затримана та розстріляна разом з чоловіком Михайлом Телігою.
1907 — український поет, археолог і політичний діяч, один з чільних діячів ОУН Олег Ольжич (Олег Кандиба).
1920 — американський скрипаль Ісаак Стерн.
1951 — американський актор, лауреат «Оскара» Робін Вільямс.
1966 — солістка Національної опери України Наталя Николаїшин.
Нагадаємо, 16 липня в Україні скасували переведення годинників.