17 вересня 2024 року: яке сьогодні свято, День ангела та прикмети
17 вересня — вівторок, 260-й день року, 938-й день війни з росією (повномасштабного вторгнення). Цього дня відзначають низку свят, зокрема, День Віри, Надії та Любові.
До кінця 2024 року залишається 105 днів. Розповідаємо, яке сьогодні свято за новим та старим календарем, що не можна робити та у кого іменини.
Свята та пам’ятні дати
17 вересня відзначають Всесвітній день безпеки пацієнтів. В Україні відзначають День усиновлення та День рятівника. В Австралії святкують День громадянства, в Анголі — День героїв, у США — День Конституції, у Білорусі — День національної єдності, у Гондурасі — День вчителя.
Релігійні свята
Православні християни 17 вересня за новим церковним календарем (30 вересня — за старим стилем) вшановують пам’ять мучениць Віри, Надії, Любови та їхньої матері Софії. Вдова Софія з трьома доньками жила у Римі. Вони були християнами. У народі цей день відомий як «бабське свято». На 17 вересня жінки починали ранок із плачу, вірячи, що це захистить від лиха. Увечері молодь збиралася на вечірки, а заміжні жінки проводили обряди для миру в домі.
17 вересня за старим календарем згадують священномученика Вавила, єпископа Великої Антіохії, і з ним трьох отроків. Також цього дня вшановують ікону Божої Матері «Неопалима Купина». За новим стилем ця дата припала на 4 вересня.
Народні прикмети на 17 вересня:
- Якщо білочка почала линяти, то чекайте ранньої та теплої весни. Це знак, що зима не затримається.
- Якщо цього дня відлітають журавлі, то за два тижні — на Покрову — трошки підморозить.
- Як вербу іній вкриє, то зима буде довгою.
- Якщо цього дня ранок похмурий, то усі наступні дні будуть теплими.
Що не можна робити 17 вересня:
- пліткувати;
- заздрити;
- жінкам — займатися будь-якою роботою, зокрема й домашніми справами.
Іменини 17 вересня
День ангела 17 вересня відзначають Віра, Надія, Любов, Агатоклія, Зинон, Ілля, Марія, Ніла, Патермуфій, Пелія та Теодотія.
17 вересня народилися:
1552 — Павло V, 233-й папа римський (1605—1621).
1795 — Саверіо Меркаданте, італійський композитор.
1826 — Бернгард Ріман, німецький математик, механік і фізик.
1854 — Девід Б'юїк, американський винахідник і підприємець шотландського походження, засновник автомобілебудівної компанії Buick.
1857 — Костянтин Ціолковський, російський науковець польського походження, піонер космонавтики.
1864 — Михайло Коцюбинський, український письменник.
1871 — Едгар Максенс, французький художник-символіст.
1883 — Вільям Вільямс, американський поет.
1935 — американський письменник Кен Кізі. Він написав роман «Політ над гніздом зозулі», який був екранізований Мілошом Форманом.
Нагадаємо, українців попередили про потужну магнітну бурю. Під час магнітних бур спостерігаються зміни в роботі супутникових і навігаційних систем, можливі збої у зв’язку та електромережах.