Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатці надають перевагу відпочинку на гірськолижних курортах Європи через доступність

Закарпатці надають перевагу відпочинку на гірськолижних курортах Європи через доступність

Найбільшою популярністю користуються гірськолижні курорти Європи та екзотичні сонячні країни. Ще наші земляки масово їдуть слухати бій курантів у Будапешт, Прагу, Братиславу чи Вену. Серед...

Найбільшою популярністю користуються гірськолижні курорти Європи та екзотичні сонячні країни. Ще наші земляки масово їдуть слухати бій курантів у Будапешт, Прагу, Братиславу чи Вену.

Серед гірськолижних країн найбільш популярними залишаються Чехія, Словаччина, Австрія та Фінляндія. Крім того, багато лижників залюбки проводять зимові канікули на схилах Карпат. А ось у сусідній із нами Буковель закарпатці практично не їздять: парадокс, але подорож в івано-франківський «Куршевель» обходиться дорожче, ніж у чеські Татри. Закордон взагалі стає доступнішим, ніж рідні гори: якщо новорічний тур через три європейські столиці з Ужгорода до Венеції коштує 1400 гривень (переїзд автобусом, проживання в 3-зірковому готелі, новорічна вечеря та 2 сніданки), то такого ж терміну відпочинок на базі в рахівському Драгобраті обійдеться цьогоріч у 2900 гривень.

Керівник Туристично-інформа­ційного центру Закарпаття Олександр Коваль пояснює, що на внутрішньому туристичному ринку області основними клієнтами є кияни та гості зі Східної України, яких приваблюють наші гори. Причому їхній потік приблизно однаковий як узимку, так і влітку.

«Найпривабливішими для гостей є Новий рік та Різдво, лижні бази, чани та термали й численні фестивалі, – розказує О. Коваль. – Умовно відпочинок взимку на Закарпатті можна розділити на 3 складові: грудень, новорічно-різдвяні святкування, січень-лютий. Кожен із них продається по-різному: наприклад, у грудні ще може не бути снігу, тож у фаворі об’єкти, де є басейни (закриті), а ще краще – термальні. Ця унікальна й стратегічна закарпатська родзинка є так званим якорем, що притягує туристів та створює прибуток. У горах, куди складно доїхати і де низький рівень розвитку інфраструктури, не зовсім привабливі ландшафти (яруги від лісовозів, непринадні узбіччя, ерозія ґрунтів, сміття, непокошена суха трава і т. д.) створюють пригніченість. Люди чекають снігу, щоб він усе сховав.

Зате відпочинок у новорічно-різдвяний період уже давно розпродано. Цінова ж політика залежить від ефективності реклами, унікальності пропозиції та адекватності наданих послуг. Моніторинг цін, що проводився інформаційним агентством «Тур­інформ Закарпаття», свідчить: найвищим попитом користуються послуги з розміщення в готелях цінової категорії від 350 до 500 грн. за ніч, але за умови, що туроб’єкт пропонує щось більше, ніж просто проживання. Вартість новорічного вечора оплачується окремо від 250 до 1500 грн. залежно від класу та типу об’єкта. Туркомпанії, що пропонують новорічні тури на Закарпаття, сформували середні ціни в діапазоні від 1500 до 2800 грн. за 2-3 ночі.

У самих же закарпатців невпинно зростає цікавість до екзотичних країн, зокрема, Таїланду, Шрі-Ланки, Куби, Сінгапуру, Балі, Індонезії, Мальдівських островів. Ці напрямки останнім часом відчутно потіснили Туреччину та Єгипет. Попри економічні негаразди в країні, наші земляки будуть святкувати Новий рік у таких екзотичних місцях, як Ісландія, острів Пасхи, Бермудські острови, Нова Зеландія, Таїті, Об’єднані Арабські Емірати і навіть Антарктида.

Як повідомив Валерій Федор, директор тураген­ції «Терра-тур», тепер досить просто підібрати собі відпочинок практично на будь-який гаманець. Бюджет туру залежить від багатьох факторів: країни, курорту, вартості авіаквитків або іншого транспорту, класу готелю, категорії номеру, кількості людей, тривалості туру, типу харчування, наявності чи відсутності додаткових послуг. Підрахунок вартості будь-якої подорожі вимагає індивідуального підходу. Бо відпочинок – це не лише та сума, яку ви сплачуєте туристичній компанії. Необхідно передбачити, скільки грошей вам знадобиться на додаткові витрати – екскурсії, харчування, сувеніри, транспорт. За словами фахівців, українці в середньому орієнтуються на суму $1500 на двох, а бюджет відпочинку варіюється від $500 на одну особу до $2-4 тисяч. Але мінімально радять орієнтуватися на $700-800 на одного відпочиваючого.

Для закарпатців найпривабливіші – тури Європою

Що стосується популярних на Закарпатті турів до європейських столиць, то зростання попиту на них керівники вищезгаданих турагенцій пояснюють перш за все навіть не ціновою доступністю, а близькістю кордонів. Бо одна справа протягом дня пообідати в Ужгороді й повечеряти в Будапешті чи Братиславі за 100 євро, і зовсім інша – летіти 12 годин у літаку, аби провести 2 дні в Гонконзі чи на Шрі-Ланці за 10 тисяч. Хоча Валерій Федор стверджує, що при бажанні клієнта «організувати коротку подорож можна майже в будь-яку точку планети, до якої можна дістатися хоча б якимось транспортом».

Загалом же серед малобюджетних турів незмінними лідерами залишаються короткі групові автобусні тури в Польщу, Чехію, Угорщину, Болгарію, Австрію, Грецію. Їхня вартість на Новий рік починається від 98 євро.

Людмила Орос, газета "Закарпатська Правда"