За контроль над Закарпаттям борються ПР та ЄЦ
«Виборча кампанія на Закарпатті принципово різнилася від загальноукраїнської. Якщо на рівні України була партія влади проти опозиції, котра йшла трьома колонами, то у нас були дві провлані сили: ПР і ЄЦ, які боролися за контроль над областю. Тому у нас була сама гра, яка не дуже стикувалася із загальноукраїнською.
По партійних списках закарпатський виборець робив вибір співголосний тому, що і у людей за перевалами. Тому ПР на Закарпатті взяла найбільше у порівнінні із західними областями». Так прокоментував Бюро «Аналітик-Контент» виборчу ситуацію на Закарпатті Сергій Федака, професор, політолог.
За словами Сергія Федаки, якщо у Львівщині десь 2% за ПР, то на Закарпатті – 25%. «Тут десь відвіграв свою роль угорський фаткор, бо ПР взяла до списку Іштвана Гайдоша. Крім того, закарпатці толерантні до влади, за принципом – всяка влада від Бога, – каже експерт. – Але є тут сильні і протестні настрої. Свобода раніше набирала в області 2-3 %, а тепер близкьо 12%. Це голоси тих, хто розчарувався у Батьківщині і УДРАі і кинувся туди. А інша частина нашого протестного електорату пішла до комуністів, тому десь 6% набрали, хоча раніше було близько 0%. По мажоритраці видно дуже чітке протистояння провладних сил. І виступити третьою силою нікому не вдалося. Чікто команда Балоги і команда Ледиди. За попередніми даними, розділилися по округах десь три на три. Тобто, виходить те, що пропонувалося минулого літа балогівцями, якби на їх пропозицію пристали – 3х3, це все обійшлося би з меншою кров’ю і меншими грошима. Чорний PR на цих виборах не відіграв якусь роль, це було змагання адмінресурсу і фінансового. Які виявилися, приблизно рівноцінними. Екзит-поли ті, які проводилися загальноукраїнські фірми збіжаться з результатами, у місцевих штабах десь була спокуса завищити результати.
Чи будуть судові процеси? Згадуючи епопею 2003-2004 року, коли суди довго тяглися, будуть і зараз так».