Закарпатські журналісти відвідали Волинський Пункт тимчасового перебування іноземців (ФОТО)
30 серпня відбулося виїзне засідання Ужгородського прес-клубу у с. Журавичі, Волинської області. Тутешній Волинський Пункт тимчасового перебування іноземців облаштований на базі колишнього військового містечка (відкритий у вересні 2008 року). Територія Пункту - 21,2 га. Він розрахований на 165 місць: 123 місця (2 гуртожитки) для чоловіків і 42 місця для жінок і дітей, - розповів учасникам прес-туру директор ПТПІ Валерій Демчук.
Найбільше у Пункті побувало представників Сомалі – 36 осіб, Афганістану – 21, Молдови – 7. Загалом за історію існування Пункту у ньому перебували представники 19 держав, а також люди без громадянства. Наразі у Пункті 98 осіб. Найчастіше вони потрапляють сюди із пунктів перетину кордону у Чопі та Мостиську.
За словами директора Пункту, мігрантів до цієї установи приводить «дорога на Захід». Як правило, вони без документів. На період встановлення особи (але не більше року) суд поміщає їх до пункту тимчасового перебування. Після цього інші служби займаються примусовим видворенням мігрантів із України.
Директор також розповів, що у разі звільнення з Пункту сомалійці, наприклад, їдуть до Вінниці (там є чимало їхніх земляків, правозахисники), громадяни Афганістану – в Одесу. У Пункті нерідко людей відвідують їхні родичі із західноєвропейських країн.
Цього року були 2 випадки, коли мігранти покинули Пункт без дозволу (втекли із лікувальних закладів).
Річний бюджет закладу становить понад 6 мільйонів гривень. Тут працюють 142 осіб.
Був випадок, коли у Пункті народилася дитина. Найстарший мігрант мав 61 рік. Більшість осіб – віком до 30 років. Серед тих, хто жив у Пункті, за словами директора, було чимало талановитих людей, музиканти тощо.
Харчування у Пункті відповідає нормам, передбаченим відповідними постановами. Як розповіли працівники Пункту, у раціоні є і овочі, й м'ясо, і інші продукти (водночас, наприклад, м’яса передбачено менше, ніж для солдат. Для осіб, які перебувають у Пункті, надають послугу «виїзного магазину» - попередньо збирають замовлення та привозять замовлене із магазину. Мусульманам під час рамадану пішли на зустріч – вечерю перенесли на темну пору доби, а також додатково годували після 2 години ночі.
Про мігрантів піклуються і волинські громадські організації, і представники управління Верховного комісара ООН у справах біженців.
Учасники прес-туру мали змогу оглянути умови, в яких мешкають іноземці, а також поспілкуватися з ними. Так, громадянин Бангладешу Джахід Хасан Джахід зізнався, що намагався потрапити до Італії. Наразі чоловік згоден повернутися до Бангладешу – за його словами, очікує відповідні документи та квиток.
Керівники Пункту показали журналістам приймальне відділення, бібліотеку, гуртожитки, шкільний клас тощо. До речі, з вересня троє дітей іноземців у Пункті навчатимуться за шкільною програмою.
Ужгородський прес-клуб