Сімнадцятирічний хлопець втопився у Тисі
03 липня о 01:35 в Територіальне управління МНС у Закарпатській області повідомили про зникнення 17-річного мешканця смт. Вишково, що на Хустщині.
Його речі (велосипед і одяг) були знайдені на лівому березі річки Тиса неподалік автомобільного моста.
За пошуки ймовірного потопельника взялися професіонали водолазно-рятувального відділення Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ТУ МНС у Закарпатській області. О 08:05 тіло юнака було знайдено в річці Тиса (смт. Вишково) нижче за течією на відстані 300 метрів від автомобільного моста. Причина загибелі людини – утоплення.
З початку року на водних об’єктах Закарпаття вже загинула 21 людина. З огляду на те, що найближчим часом синоптики прогнозують у краї сильну спеку, то відпочинок на воді активізується. Отож, щоб він був радісним, приємним, а головне – безпечним, Територіальне управління МНС у Закарпатській області звертається до всіх громадян з турботою та проханням: відпочиваючи, дотримуватися заходів безпеки. Цінувати власне життя, берегти життя своїх дітей, не нехтувати застереженнями.
Вміння добре плавати - одна з найголовніших гарантій безпечного відпочинку на воді, але пам’ятайте, що навіть добрий плавець повинен бути обережним, дисциплінованим й суворо дотримуватися правил поведінки на воді.
Пам’ятайте: купання у нетверезому стані може призвести до трагедії! Перед купанням варто відпочити. Не рекомендується заходити у воду в перегрітому стані. Не відпливайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки. Купайтеся у спеціально відведених й обладнаних для цього місцях. Перед купання в незнайомих місцях обстежте дно. Заходьте у воду обережно, повільно, коли вода дійде вам до пояса, зупиніться й швидко зануртеся. Ніколи не плавайте наодинці, особливо, коли не впевнені у власних силах. Не подавайте хибних сигналів біди.
Слідкуйте за іграми дітей навіть на мілководді, тому що вони під час забав можуть впасти й захлинутися. Не влаштовуйте у воді ігор, пов’язаних із захватами - це може призвести до того, що партнер замість повітря вдихне воду й знепритомніє. Вчитися плавати діти можуть лише під контролем дорослих.
Небезпечно стрибати (пірнати) у воду у незнайомому місці - можна вдаритися головою в пісок, корягу, палю й таке інше, зламати шийні хребці, знепритомніти й загинути.
Плавець, який стомився, повинен пам’ятати, що найкращий спосіб для відпочинку на воді - це положення «лежачи на спині».
Потрапивши у бистру течію, не варто боротися проти неї. Потрібно, не порушуючи дихання, плити за течією до берега. Опинившись у водній вирві, не варто піддаватися паніці та страхові.
Потрібно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок в бік за течією, виплисти на поверхню.
Пам’ятайте, що від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо.
ТУ МНС у Закарпатській області