Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Європейські експерти вивчають ситуацію на Солотвинському солеруднику

Європейські експерти вивчають ситуацію на Солотвинському солеруднику

Європейські експерти вивчають ситуацію на Солотвинському солеруднику
ВІДЕО ДНЯ

Від 19 вересня на Закарпатті перебуває Консультативна місія ЄС з оцінки ризиків та загроз, пов’язаних із надзвичайною ситуацією на території діяльності ДП «Солотвинський солерудник». Метою візиту експертів є комплексна оцінка загроз та ризиків в районі сольових шахт смт. Солотвино, а також визначення основних етапів для наступних кроків в ліквідації надзвичайної ситуації, що склалась на території солерудника.

Нагадаємо, ще з лютого 2007 року ДП «Солотвинський солерудник припинив свою діяльність по видобутку кам’яної солі, також було закрито підземне відділення Української алергологічної лікарні. Сталось це внаслідок некерованого затоплення гірничих виробок. З часом поверхня шахтного поля почала просідати утворюючи величезні вирви (карсти), котрі поступово заповнюються водою, – констатує У ДСНС України в Закарпатській області.

Реклама

У небезпечній зоні деформації земної поверхні опинились 292 житлові будинки та об’єкти інфраструктури смт. Солотвино. Дану подію було класифіковано як надзвичайну ситуацію державного рівня.

Процес утворення карстових проваль триває й досі. У квітні 2015 року відбувся провал ґрунту глибиною близько 45 метрів поблизу Солотвинського водоканалу, виникла загроза руйнування 3-х опор ліній електропередач, які у подальшому було перенесено на безпечну відстань. Людських жертв не було. Інтенсивний розвиток екзогенних геологічних процесів (утворення карстів) не зупиняється, і це загрожує не лише населенню Солотвина, а й порушенням екологічної безпеки сусідніх країн. Адже окрім активних карстоутворень існує ймовірність потрапляння солоної мінералізованої води у річку Тису, що спричинить загибель прісноводних організмів та вплине на її прибережні смуги. Також, не варто забувати що Тиса є лівою й найбільшою притокою Дунаю, тож це може мати вплив на екологію кількох європейських держав.

Реклама

Представники експертної місії Євросоюзу провели у Солотвині ряд засідань із представниками Мінагрополітики, керівництвом Закарпатської області, Управління ДСНС та іншими зацікавленими особами. Також спільно із українськими фахівцями-геологами оглянули провалля на території солерудника та прилеглих до його території вулиць та будинків у селищі, провели оцінку зсувів та тріщин.

З метою подальшої експертної оцінки проведено відбір проб води у карстових проваллях, для чого залучено працівників Воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону Управління ДСНС України в Івано-Франківській області та водолазів Хустського водолазно-рятувального відділення У ДСНС України у Закарпатській області. Протягом двох днів рятувальники під чітким керівництвом експертів ЄС здійснювали відбір води на території озера Чорний Мочар та в місцях карстових проваль. Після детального вивчення ситуації фахівцями Консультативної місії ЄС буде розроблено рекомендації, що визначатимуть наступні кроки для правильного вирішення цієї проблеми.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно