Берегуйфалу, Балабушині Верби, Печихвости: 10 найцікавіших назв українських сіл
В Україні назви сіл — абсолютно унікальні, нерідко проїжджаючи країною можна зустріти десятки смішних та цікавих. Розповідаємо про найбільш оригінальні.
Найцікавіше, що це не залежить від розташування населеного пункту на карті, адже кожен регіон має свої «цікавинки».
ВІДЕО ДНЯБезіменне
Існує не один населений пункт із такою назвою, імовірно, фантазії на щось нове не вистачило, тому вирішили вийти із ситуації найпростішим способом. Такі села є у Миколаївській, Вінницькій та Донецькій областях.
РекламаБухалове
Таку цікаву назву носить маленьке село на Полтавщині, що розташоване за 5 кілометрів від правого берегу річки Грунь.
РекламаНетреба
Така назва — також не одна, адже існує два села із цим іменем, і обидва на Рівненщині. Про одне із них, що в Рокитнівській громаді, існує навіть легенда. У ній ідеться, що коли бідних поселили на одній із територій землевласника обробляти пустирі, вони створили там маленьке поселення. І коли князь вирішив його назвати, люди почали протестувати: «Не треба, воно дуже мале». Звідси і назва.
За іншою версією, вона походить від слова «нетребіє», що означає «непридатність», це пов’язано із грунтами в цій місцевості.
РекламаДень-Добрий
Це село із цікавою назвою, розташоване у Городянському районі Чернігівської області, на межі зникнення. У 2018 році, тут проживало всього семеро людей. Про них розповідали у сюжеті «Суспільне Чернігів».
Печихвости
Населені пункти із однаковою назвою знаходять на Львіщині та Волині. У Львівській області, за легендою, під час навали татар на українські землі, місцеві відрізали хвости коней, пекли їх та їли.
У Волинській історія також пов’язана із тваринами. Відомо, що проти татар селяни не мали чим боротися, а тому вирішили прив’язувати до хвостів биків факели, тобто віхті. Худоба починала тікати від вогню і підпалювала намети ворогів.
РекламаБерегуйфалу
Село Закарпатської області має таку цікаву назву, адже розташоване на кордоні з Угорщиною. Вважається, що раніше був населений пукнт Нове Село, яке знаходилося праворуч від дороги Береги. Згодом воно зазнало навали монголо-татар, а коли відродилося стало називатися Березьке Нове Село, що в перекладі з угорської Берегуйфалу.
Мармизівка
Раніше цей населений пункт на Чернігівщині називався Маршизівка, але згодом його перейменували. На жаль, джерел, які б пояснили походження назви села, немає.
Спокойствіє
Село із 4 мешканцями дивує такою назвою, адже вона походить від російьского слова. Відомо, що населений пункт у Дніпропетровській області планують перейменувати на «Спокій».
Свинарин
РекламаНазва цього села також пов’язана із навалою монголо-татар, адже саме під час неї багато жителів виїхало і територію заселили дикі кабани. Село знаходиться на Волині, у Ковельському районі.
Балабушині Верби
Село із цікавою назвою розташоване у Кременчуцькому районі Полтавської області, але її походження незрозуміле.
Раніше повідомлялось, що закарпатські села потрапили до мапи чудернацьких назв України.