Можуть бути проблеми зі здоров’ям: які речі категорично не можна купувати у секонд-хендах
Секонд-хенди в Україні доволі популярні. Там можна купити вживані речі за відносно невеликі гроші, але іноді це може обернутися чималими проблемами.
Бажання людей заощадити у ці нелегкі для України часи цілком зрозуміле. Проте все ж варто знати, які речі краще не купувати у секондах, аби не нашкодити своєму здоров’ю та здоров’ю дітей. Тому розповімо, що категорично не можна купувати в секонд-хендах.
Шоломи
Ніколи не купуйте в подібних місцях велосипедні шоломи або ж шоломи для мотоциклістів. Так, вживаний шолом коштує значно дешевше, ніж новий, але краще вже ж переплатити. Економити на своїй безпеці чи безпеці своєї дитини точно не варто. Справа у тому, що більшість шоломів розраховані на те, аби витримати навантаження від одного зіткнення чи падіння. Коли це відбувається, то піна, яка є всередині шолома, стискається і надалі вже не захищатиме голову так, як колись. Навіть якщо шолом зовні у хорошому стані, купувати його у секонді чи на барахолці краще не варто.
М’які іграшки
Якісні м’які іграшки доволі дорогі у магазинах, тому дехто вирішує купити їх значно дешевше — у секонд-хенді. Але це помилка, бо такі іграшки — це насамперед розплідник багатьох бактерій. А перед потраплянням на полиці секонду вони проходять спеціальну хімічну обробку. І таким чином стають ще небезпечнішими для діток.
Капелюхи
Старі капелюхи краще не купувати, адже можна знайти проблеми на свою голову і в прямому, і в переносному значенні. Річ у тім, що капелюхи рідко перуть, а вони всмоктують у себе піт та бруд із голови. Також є ймовірність заразитись вошами. Якщо ж вам так запав у душу капелюх із секонд-хенду, що ви вирішили його придбати, то спочатку ретельно продезінфікуйте цей предмет гардеробу і тільки після цього його надягайте.
Автокрісла
Безпека дітей надзвичайно важлива. І батьки добре це розуміють. Тому у подібних магазинах чи на барахолках не варто купувати дитячі автокрісла. Адже невідомо, в якому вони стані і чи в потрібну мить захистять і утримають дитинку. Тому краще не ризикувати безпекою дітей і купити нове автокрісло, а не вживане.
Купальники і нижня білизна
Одяг із секонд-хенду нерідко виглядає не гірше, ніж новий. Але купальники і нижня білизна — це ті речі, які категорично не можна купувати у секондах на вагу. Нижня білизна та купальники найбільше контактують із людським тілом і збирають всі бактерії. Тому, якщо не хочете мати проблеми зі здоров’ям, то ніколи не купуйте вживані бюстгальтери, труси та купальники.
Нагадаємо, раніше видання розповідало про те, чи обов’язково прати одяг після купівлі в секонд-хенді.