Названо найбільш резонансне вбивство на Мукачівщині
Про роботу закарпатської міліції та криміногенну обстановку в краї представникам ЗМІ цього тижня розповів на прес-конференції начальник УМВС області генерал-майор міліції Віктор Русин, відповівши на численні запитання мас-медійників.
Отже, з початку року в міліцію надійшло 11617 заяв і повідомлень громадян про скоєні злочини, що майже на сорок відсотків більше за аналогічний період 2011 року. Ситуація ця пояснюється тим, що віднедавна міліція стала виїжджати на всі випадки смерті людей, навіть якщо людина померла власною смертю. В усіх випадках, згідно нещодавно прийнятого спільного рішення МВС, МОЗ та Генпрокуратури, обов`язково проводиться судмедекспертиза. З одного боку це викликає певні нарікання родичів померлих. Але водночас така практика дозволяє розкривати приховані злочини. Як приклад, генерал навів недавню тячівську історію, де племінник ударив сокирою дядька, після чого людина ще тиждень прожила, а далі померла. І лише розтин тіла засвідчив справжню причину смерті чоловіка, після чого було порушено кримінальну справу.
Понад 80% скоєних на Закарпатті вбивств мають побутове підґрунтя, коли потерпілий та вбивця є родичами, сусідами або знайомими. Більшість таких «побутух» викликані зловживанням алкогольними напоями.
Зі скоєних у краї з початку року навмисних убивств не розкритим залишається лише одне. А найбільш резонансним очільник міліції вважає страшне вбивство у Мукачівському районі батьком свого маленького сина й подальше самоспалення вбивці. Щодо іншого тяжкого злочину—загибелі в Ужгороді власника піцерії, то справа щодо його вбивці вже передана до суду. Останнім часом в краї скоєно й кілька злочинів, пов`язаних із нелегальним ігровим бізнесом, зокрема ряд розбійних нападів на працівників даних закладів. Тож міліція посилила спільно з податківцями роботу по виявленню самих підпільних ігротек.
Нещодавно в центральних ЗМІ було розповсюджено інформацію про те, що в Тячівському районі наклала на себе руки дівчина, про яку в Інтернет-мережі було розповсюджено образливе відео. За словами Віктора Русина, правоохоронці ретельно перевірили дану інформацію, опитавши родичів, однокласників загиблої школярки, педагогів школи, де та навчалася. Інформація про образливі відеоролики не знайшла свого підтвердження. Однак, слідчі дії проводяться, тож за кілька днів буде остаточно дана відповідь, чи буде порушено кримінальну справу.
Стосовно резонансної справи по вбивству молодого чоловіка у В.Березному, по якому міліція розшукувала групу злочинців, то одного з них уже затримано. Решту вбивць теж буде затримано й покарано, запевнив генерал Русин. Заарештовано також трьох гвалтівників із Мукачівщини, котрі поглумилися над молодою жінкою й намагались вчинити наругу над її дитиною.
Левова частка усіх скоєних на Закарпатті злочинів—це крадіжки. Скоєно й ряд пограбунків, два такі злочини в Ужгороді залишаються нерозкритими.
Останнім часом в області трапилося кілька ДТП за участю правоохоронців. Зокрема, на свята в Іршавському районі перекинулася іномарка, за кермом якої перебував сержант міліції. Внаслідок цього загинула молода пасажирка. Порушену стосовно водія-міліціонера кримінальну справу розслідує прокуратура. В іншій автопригоді потерпів заступник начальника Іршавського райвідділу міліції, в машині якого на ходу лопнуло колесо, від чого вона перекинулася. Потерпів сам водій, який перебуває на лікуванні. Стосовно ДТП за участю працівника прокуратури у Виноградівському районі, то порушену кримінальну справу розслідує сама прокуратура.
Резонансну автопригоду в Ужгороді, в якій загинув мотоцикліст, передано для розслідування в головне слідче управління МВС України.
Очищає міліція й власні ряди. З початку року за дискредитацію з УМВС звільнено 6 працівників, до дисциплінарної відповідальності притягнено 306, з них 15 керівників. Робота в плані самоочищення триватиме, запевнив начальник УМВС.
Чекає закарпатську міліцію й реорганізація. Зокрема, в Ужгороді замість міськуправління буде міськвідділ, як раніше. По області буде обєднано Мукачівський міський та районний відділи, Свалявський—з Воловецьким, Перечинський—з Великоберезнянським. Це потягне за собою зміну тамтешнього керівництва, але дасть змогу зекономити кошти на утримання міліції.
Трохи статистики. Цьогоріч закарпатська міліція порушила по заявах громадян 1517 кримінальних справ. Розкрито 1323 злочини, з яких 467 тяжких та особливо тяжких. Викрито 87 злочинів з використанням зброї. Розшукано 96 злочинців, з них 3-за особливо тяжкі та 38-за тяжкі злочини. Розкрито 168 злочинів минулих років, у тому числі 67 - тяжких та особливо тяжких. До речі, залишаються нерозкритими ще 29 вбивств минулих років, над якими продовжує працювати міліція. Для прикладу, одного з вбивць закарпатська міліція «дістала» аж у Москві через Інтерпол, звідкіля його нещодавно було екстрадовано в Ужгород.
З початку року в області викрито 131 наркозлочин, з них 53—за збут та виробництво наркотиків. До кримінальної відповідальності притягнуто 76 осіб.
До суду направлено 4 кримінальні справи відносно 11 учасників організованих злочинних груп, якими скоєно 13 злочинів. З них дві групи – з міжрегіональними зв’язками, одна– з міжнародними зв’язками та одна – сформована на етнічній основі.
Підрозділами ДСБЕЗ області викрито 34 злочини з ознаками кримінальної корупції. Складено 24 адмінпротоколи про корупцію.
У сфері господарської та службової діяльності викрито 342 злочини, з них 110—тяжких та особливо тяжких. 63 злочини--із збитками понад 100 тисяч гривень та 2- зі збитками понад 1 млн. грн.
Задокументовано 12 фактів хабарництва, з яких два–на суму понад 10 тис. грн. Припинено розкрадання бюджетних коштів по 110 злочинах. Задокументовано 26 злочинів у сфері приватизації, 25—у сфері земельних відносин, викрито 64 злочини у сфері лісового господарства, 22—у сфері банківської діяльності, 14 - у сфері ЖКГ. Щодо останнього, то генерал Русин підтвердив інформацію про порушення кримінальної справи за фактом незаконного продажу ужгородських котелень.
Слідкує міліція й за дотриманням громадського порядку під час масових заходів, яких на території області відбулося вже 1684 і в них взяли участь понад 518 тисяч осіб. Порушень громадського порядку не допущено.
Працівниками Державтоінспекції області з початку року виявлено 6265 порушень правил дорожнього руху, в тому числі затримано 437 водіїв за керування транспортними засобами в стані сп’яніння. На порушників накладено штрафів на суму понад 770 тис. грн., стягнуто 1 млн. 485 тис. грн.
Віктор Русин відповів на численні запитання журналістів. Їх, зокрема, цікавили хід розслідування кримінальної справи щодо однієї з ужгородських кредитних спілок, затримання міліцією на хабарі керівника одного з ЖРЕРів міста, реакція міліції на заяву керівника обласної Рибохорони про розкрадання коштів, завершення справи про побиття працівника міліції президентом одного з футбольних клубів нашої області. На всі запитання прозвучали вичерпні відповіді. А стосовно інформації про те, що в нашій «паспортно-візовій» службі (нині вона перейменована в міграційну міліцію) з громадян беруть додаткові гроші за одержання закордонних паспортів, то начальник УМВС Віктор Русин пообіцяв розібратися з цим питанням.
СЗГ УМВС України в Закарпатській області