10-річний хлопець ледь не зарізав 11-річного через програну онлайн-гру: нові подробиці трагедії
Інтернет-видання "PMG.ua" вже розповідало про інцидент, який стався 18 січня в селі Собатино на Закарпатті. Двоє друзів 10-ти та 11-ти років посперечалися на 100 гривень, хто з них виграє в онлайн-грі.
– Грали більше місяця. Виграв 10-річний, – розповів виданню спільний знайомий хлопців.
Правда програвший не поспішав віддавати борг, а його друг вимагав і вимагав гроші. Хлопчик нічого кращого не придумав, як почати погрожувати своєму однолітку ножем.
– Той намагався вихопити ніж у нападника. А другий у відповідь ударив його в груди, – розповідають знайомі хлопців.
Як повідомили в поліції, після того, що сталося, хлопчисько, який орудував ножем, злякався і побіг у ліс. Школярі, які бачили як все сталося, повідомили батькам пораненого хлопчика. Ті відвезли сина в Іршавську лікарню. А втікача затримав дільничний в лісі, поруч з селом.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за статтею про умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень.
Як сказали в поліції, допитати хлопця поки не вдалося, він наляканий й нічого не каже.
Думка психолога
Те, що підліток накинувся з ножем на свого однолітка, щоб не віддавати 100 гривень, говорить про те, що гроші він ставить вище людського життя.
– Серйозно про гроші треба говорити з дитиною років шести-семи, коли він вже вміє рахувати. Якщо говорити "Петі", що гроші – це результат твоєї праці, тоді він буде розуміти, що потрібно піти попрацювати, а потім за свої старання купити шоколадку, – пояснює столичний дитячий психолог Ірина Мірошникова. – Добре знайти в родині таку справу, що не всі люблять. Наприклад, підмести підлогу або помити посуд. І той, хто готовий помити тарілки, отримує 10 гривень. Не важливо, хто це буде робити – тато, мама або дитина. Головне, що так ви навчете своє чадо заробляти.
Психолог вважає, що постійно говорити дитині про економію або про те, що сусід багатшим вас, не варто – це призведе до того, що він буде боятися у вас попросити гроші.
– Тоді він починає красти з вашого гаманця або у однокласників. Краще подаруйте йому скарбничку і привчіть регулярно кидати туди кілька монеток, – каже Ірина.
Психолог радить батькам використовувати вирази, за допомогою яких можна навчити дитину поважати іншу людину:
Давай запитаємо Мішу (у що він хоче грати).
Поділися Чупа-чупсом з сестрою.
Тепер черга Маші.
Давай допоможемо мамі прибрати в кімнаті.
Допоможи сестрі піднятися.