Прокуратура Угорщини взялась за іноземців, які отримують угорську пенсію і не живуть в сусідній країні
Громадяни, вихідці з інших країн, оформляють фіктивну приписку, щоб отримати пенсію, – такі справи розслідує прокуратура Угорщини.
У шахрайстві та підробці документів підозрюються троє осіб, що набули громадянства Угорщини та їхні спільники – угорці, що сприяли їм у обмані державних органів.
Йдеться про фіктивну реєстрацію місця проживання у селищі Нїрмеддєш Саболч-Сатмар-Берегського округу.
Про порушення кримінальної справи повідомив Сіладі Ласло – речник прокуратури Саболч-Сатмар-Берегського округу.
Ще в 2014 році родина, за допомогою угорських власників нерухомості, оформила реєстрацію місця проживання, знаючи напевне, що не буде там проживати. Їхньою метою було набуття права власності на нерухомість, – зазначив Сіладі Ласло.
Чиновник пояснив, що пенсійне забезпечення за віком має громадянин Угорщини, який постійно проживає на території країни.
В 2015 році ця подружня пара оформила пенсію за віком та роками отримувала її.
Подружня пара незаконним шляхом отримала понад 11 мільйонів форинтів пенсії та близько мільйона форинтів соціальної допомоги.
Тоді ж в 2015 році розпочалися перевірки фактів реєстрації місця проживання. Правоохоронні органи виявили, що ця проблема має систематичний характер. Так, було виявлено адреси будинків, в яких кількість прописаних мешканців сягала 60-70 осіб!
У зловживаннях з прописками в населеному пункті Нїрмеддєш підозрюється колишній мер.
Крім того, по 70 тисяч форинтів за кожну «прописку» отримували й власники будинків.
Серед 2700 осіб населення Нїрмеддєша – 250-300 осіб (11%) – були фальшивими мешканцями, які реєструвалися заради пенсій, соціальних допомог та інших цілей.
Також серед тих родин, хто прописувався за вигоду, були й діти. Відтак, у перевіряючих органів виникло запитання: а який навчальний заклад відвідують ці діти, адже ані в школі, ані в садочку – їх не бачили. Також місцеві мешканці зазначали, що їхні нові «сусіди» часто й угорською не вміли розмовляти.
Звичайно, пише видання Szabolcsihír, є й такі родини етнічних угорців, які переїжджають до Угорщини з інших країн, зокрема, з України, та живуть постійно, а випадки з незаконними отриманням соціальної допомоги – відслідковуються.