Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Кримінал
  • На Закарпатті СБУ виявила протиправну діяльність директора одного з агропромислових господарств

На Закарпатті СБУ виявила протиправну діяльність директора одного з агропромислових господарств

Служба безпеки України викрила та блокувала незаконний видобуток корисних копалин на Закарпатті. Дії комерсантів завдали державі збитків на майже 9 млн грн.

Оперативники спецслужби встановили, що організував оборудку засновник і директор одного з агропромислових господарств. Він налагодив незаконний видобуток піщано-гравійної суміші у водоохоронній зоні річки Уж під виглядом поливу сільськогосподарських культур. За висновками експертів, тіньовий промисел міг призвести до негативного впливу на гідрологічний стан річної екосистеми.
Ініційована СБУ судова інженерно-екологічна експертиза підтвердила факт видобутку понад 10 тисяч кубометрів копалин.

Читайте також:
У чому обвинувачують підприємця із Мукачева: усі подробиці

У межах кримінального провадження задокументований факт завдання збитків державі на суму 1.7 мільйонів гривень. Крім цього, за результатами розрахунків екологів встановлено, що сума збитків за незаконний видобуток піску склала 7.3 мільйонів гривень.

Профільні фахівці також встановили, що незаконний видобуток корисних копалин призвів до повної руйнації ґрунтового покриву та рослинності, для відновлення яких знадобляться десятки років.

У ході слідчих дій правоохоронці виявили техніку, задіяну на нелегальних роботах. Вирішується питання щодо накладення арешту на майно.

Наразі організатору протиправної діяльності повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.

СБ України продовжує активну реалізацію комплексу заходів з недопущення завдання шкоди об’єктам критичної інфраструктури екологічної сфери.

Документування оборудки проводилось спільно зі слідчими поліції Закарпатської області та екологічною інспекцією під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури.