Томіленко Сергій Антонович
Голова Національної спілки журналістів України
Також Сергій Томіленко член виконкому Європейської федерації журналістів, член громадської ради при Держкомтелерадіо України, член Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України, член Громадської ради при Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова. Заслужений журналіст України.
Народився 18 березня 1976 року в місті Черкаси у робітничій сім’ї.
Має вищу математичну освіту (закінчив Черкаський національний університет) та кваліфікацію тренера з практичної журналістики (випускник програми IREX U-Media «Тренінг для тренерів»).
На журналістській роботі з 1995 року — кореспондент, редактор відділу, заступник головного редактора обласної газети «Молодь Черкащини». Був головним редактором обласної соціально-економічної газети «Нова Доба» (1998—2010). Засновник і керівник проекту Procherk.info (2010 — 2017) (Черкаси).
З 2012 року призначений на посаду Першого секретаря НСЖУ (Київ), а у 2017 році — обраний на всеукраїнському журналістському з’їзді головою Національної спілки журналістів України.
Учасник навчальних професійних програм: вивчав роботу місцевих медіа в США (2000), Бельгії та Нідерландах (2000), Китаї (2003), Грузії (2005). Працював на посаді доцента кафедри журналістики Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.
Від 2013 року — постійний представник від НСЖУ в Комісії з журналістської етики.
Неодноразово виступав на підтримку ув’язнених в РФ українського режисера Олега Сенцова, журналіста Романа Сущенка та інших політв’язнів країни-агресора. Наразі разом з Європейською Федерацією журналістів (EFJ) вимагає звільнити українських журналістів, яких Росія переслідує на окупованих територіях, а саме, Дмитра Хилюка, Ірину Данилович, Ірину Левченко, Ремзі Бекірова, Рустема Шейхалієва, Сергія Цигіпу, Сервера Мустафаєва, Вікторія Рощину та інших колег.
Офіційний спікер заходів ЮНЕСКО з нагоди Всесвітнього дня свободи слова (Нью-Йорк, 2023).
Ініціатор створення мережі Центрів журналістської солідарності, яка з квітня 2022 року надає медійникам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги у шести Центрах журналістської солідарності: Києві, Львові (з представництвом у Чернівцях), Івано-Франківську, Запоріжжі, Дніпрі та Харкові.