За сучасну копійку дають десятки тисяч гривень: як впізнати цінну монету
Цінну монету в 1 гривню 2002 року продали за понад 41 тисячу гривень. В чому вона така особлива? Як виявилось, на ній переплутаний рік випуску і зазначений 2001-й.
Про це свідчать дані аукціону Віоліті.
Монета із таким браком має особливу цінність серед нумізматів. Відповідно, така і велика сума була за неї виручена.
Таких монет може бути і більше, тому можна придивитись до копійок, можливо, хтось є щасливим власником такої дорогої монети.
Варто додати, що практично всі монети номіналом в 1 гривню, які випущені в 1992 році, мають колекційну цінність. Причиною є те, що ця партія була експериментальною і попалися ці гривні обмеженому колі людей.
Цінні монети України: як їх визначити
Найлегший спосіб визначити цінність монети на око – це помітити в неї якийсь брак. Дуже часто вартість монети визначає не її рідкість, а певні дефекти. Наприклад, якщо рік випуску на реверсі та аверсі відрізняються.
Допоможе також визначити вартість і таблиця цінних монети України. У таблиці, наведеній нижче, показані тільки найдорожчі номінали.
Цінними бувають не тільки старі монети, а й сучасні. Наприклад, за 50 копійок 2014 та 2016 років торгують понад 3,5 тисяч гривень. Особливістю їх є те, що вони з магнітної сталі та покриті нікелем.
Ще одну сучасну монету 2013 року номіналом в 1 гривню можна продати за понад 2 тисячі гривень. Цінна вона тому, що випущена малим тиражем та має незвичні каштани.
Де можна продати цінні монети України
Цінні монети України можна продати на безлічі тематичних форумах, а також спеціалізованих сайтах, як от "Віоліті", "Монети.ua", Crafta. Також є можливість розмістити лот на звичайних сайтах оголошень, як от OLX.
Є також тематичні сторінки по скупці монет України у соцмережі Фейсбук.
Раніше повідомлялось, що за деякі монети готові заплатити десятки тисяч гривень: як виглядають дорогі копійки.