Як платити за комуналку в рази менше: є спосіб
Ціни на газ та електроенергію змушують українців думати, як платити за комуналку в рази менше. Суми в платіжках з кожним роком все більше зростають, а враховуючи прогнози вартості опалення в майбутньому сезоні, постає питання: як суттєво зекономити?
Одне з видань склало ряд рекомендацій, як зробити так, щоб рахунки в платіжках не шокували. Розповідаємо, які лайфхаки пропонують.
У багатоквартирному будинку варто утеплювати не окремі квартири (чи секції), а цілий будинок по периметру. Експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко порахував, якщо робити комплексну термомодернізацію "хрущовки", то вартість може сягати 10 тисяч доларів з квартири.
Також можна встановити індивідуальний тепловий пункт із погодинним регулюванням. Його вартість складе в межах 100 тисяч гривень. Компенсація в такому випадку буде за рахунок комплексної економії для всіх мешканців багатоповерхівки. Окупність такого пункту складає два-три роки. Для кожної квартири, каже Олег Попенко, економія може бути до 40% тепла.
Крім того, можна утеплити труби опалення та гарячої води у підвальних приміщеннях. Це зменшить втрату тепла ще до 10%.
Якщо до всього переліченого додати встановлення енергозберігаючих вікон, дверей, утеплення підвалу та даху будинку, то можна зекономити на комунальних послугах у рази.
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України своє чергою також дає ряд порад, як зекономити. Більшість з них зводиться до суттєвої економії електроенергії, гарячої води та газу. Всі свої поради агентство зводить до чотирьох великих пунктів:
- Заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами.
- Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо.
- Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси.
- Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і встановлення вітрогенераторів.
Раніше видання розповідало, що в платіжках частини українців з’явився додатковий тариф.