Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Виплати і пенсії: для українців озвучили важливі пояснення

Серед населення останнім часом шириться чимало фейків про виплати, отримання пенсій і грошової допомоги. Зокрема, на деокупованих територіях.

Найбільш часто в соцмережах можна натрапити на три фейки. У Центрі протидії дезінформації розповіли, які саме.

Найчастіше ширять фейки про те, що в звільнених від загарбників містах України банки непрацюють і тому неможливо зняти гроші. Проте в ЦПД пояснюють, що українці, які знаходяться у деокупованих населених пунктах можуть зняти пенсії і грошову допомогу з банківських карт на касах АЗС, супермаркетів і аптек. Але за умови наявності там готівки.

Читайте також:
130 тисяч українців отримають грошову допомогу від ООН: хто саме

Далі шириться фейк про те, що українцям, які немають карти і документів, нереально отримати виплати. Але насправді кошти ви вже ж можете отримати. Що для цього потрібно:

  • по-перше, в разі наявності смартфона або комп’ютера – через офіційний сайт або мобільний додаток свого банку можна випустити віртуальну картку та/або замовити доставку картки додому;
  • по-друге, можна користатися послугою "З картки додому" від АТ "Укрпошта", щоб листоноша приносив переказ за вказаною адресою.

І наостанок ще один популярний фейк про пенсію. Шириться інформація про те, що якщо відділення припинить роботу через обстріли, пенсію ніхто не отримає. Натомість у Центрі протидії дезінформації запевняють, що ви можете перенаправити виплати на вашу фізичну або електронну картку, заповнивши потрібну заяву.

Українців закликають перевіряти інформацію і не вірити фейкам, які розповсюджують окупанти, аби розхитати ще більше ситуацію в Україні.