Чи буде дефіцит пального цього літа: що придумали, щоб цього не сталось
Аби уникнути дефіциту пального, в Україні планують створити мінімальні запаси нафтопродуктів. Наразі розробляються відповідні правові механізми, які дозволять забезпечити населення паливом у випадку кризової ситуації на енергетичному ринку.
Заступник міністра енергетики України Микола Колісник підкреслив, що створення мінімальних запасів нафти й нафтопродуктів – один із викликів у період війни.
"Сьогодні у разі припинення надходжень нафти й нафтопродуктів потребу в них країна зможе задовольняти протягом не більш як 10-30 днів за рахунок власного видобутку та наявних запасів. Цього критично мало, враховуючи усю підступність ворога, з яким ми маємо справу, не можна виключати ризику чергової спроби позбавити нас палива", – зазначив Микола Колісник.
За його словами, створення запасів нафтопродуктів – важливий елемент енергетичної незалежності країни, адже передбачає формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в обсязі до 90 днів середньодобового чистого імпорту або 61 дня середньодобового внутрішнього споживання на випадок виникнення непередбачуваних ситуацій.
Наразі АЗС у передчутті підвищення цін на пальне з 1 липня, але про дефіцит не йдеться.
Нагадаємо, минулої весни в Україні виник дефіцит пального. Тоді мережі АЗС навіть запроваджували ліміти на продаж бензину і дизельного пального.