Нацбанк оцінив зростання зарплат українців
Ситуація з доходами домогосподарств від оплати праці в приватному секторі залишається складною. Підвищення зарплат відбувається несистематично та часто не перекриває інфляцію.
Про це йдеться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ.
У регуляторі зазначають, що пожвавлення попиту на робочу силу в умовах складнощів з пошуком кваліфікованих працівників та обмеженої пропозиції робочої сили загалом тиснуло в бік зростання номінальних заробітних плат. Виплати з бюджету також підтримують доходи домогосподарств.
Проте через значну невизначеність ситуація з доходами від оплати праці залишається складною, наголосили в НБУ.
Згідно з опитуванням Інституту економічних досліджень, у першому півріччі 2023 року більшість підприємств (59%) не змінювали зарплату. Ті, хто підвищив зарплату (34% опитаних), в середньому збільшили її на 12% з початку року в номінальному вимірі.
Лише 14% опитаних підприємств планують підвищувати зарплату до кінця 2023 року, 40% не планують підвищення, а 46% — не визначились.
Загалом, кількість вакансій надалі зростала, що лише частково пов’язано із сезонністю, водночас кількість резюме дещо знизилася. Це може відображати як відновлення зайнятості українців, так і стиснення пропозиції робочої сили, зокрема через міграцію та мобілізацію.
Утім, опитування свідчили про подальше посилення диспропорцій на ринку праці — 38% респондентів, опитаних ІЕД у липні зазначили нестачу кваліфікованих працівників (у квітні їх було 31%).
Раніше повідомлялось, що мінімальна зарплата у 2024 році може зрости: скільки пропонують платити.