Хто може отримати тимчасову фінансову державну допомогу та які документи подавати
Особи, які досягли пенсійного віку, але не мають страхового стажу для отримання пенсії, мають право на тимчасову державну допомогу.
Для її отримання необхідно подати заяву та необхідні документи до органу соціального захисту за місцем проживання. У воєнний час та протягом місяця після його завершення виплата допомоги не припиняється, навіть якщо отримувач пропустив строк перегляду.
Про це йдеться у роз’ясненні на порталі «Дія».
Документи, що необхідно надати для отримання послуги
- Заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
- Паспорт громадянина України.
- Документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
- Довідка про наявний трудовий стаж, видана органами Пенсійного фонду України.
- Декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги.
- Копія рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано недієздатною).
- Інформація про склад сім’ї особи, яка звернулася за призначенням тимчасової допомоги, зазначається в декларації про доходи та майновий стан.
Після закінчення воєнного стану громадяни повинні оновити свої документи протягом місяця, щоб продовжити отримувати допомогу. У регіонах, де відділи соціального захисту не працюють, Ощадбанк виплачує грошову допомогу, пільги та житлові субсидії.
Якщо люди не звернулися за допомогою протягом 60 календарних днів, кошти повернуться до Міністерства соціальної політики.