Митниця повідомила про обмеження на кордоні: що не можна робити в жодному разі
Закарпатська митниця повідомляє про обмеження на ввезення продуктів тваринного та рослинного походження для особистого користування до ЄС.
26 червня 2024 року на пункті пропуску «Вишнє Нємецьке — Ужгород» відбулася зустріч між представниками Закарпатської митниці та Митного управління м. Міхаловце. Під час зустрічі словацькі колеги наголосили на проблемах, пов’язаних з ввезенням пасажирами поїздів продуктів тваринного та рослинного походження для особистого користування до Словаччини.
Це часто спричиняє затримки у розкладі руху поїздів, що перетинають українсько-словацький кордон у пункті пропуску Чоп — Чієрна-над-Тісоу, — зазначає пресслужба Закарпатської митниці.
Щоб уникнути затримок у русі пасажирських поїздів, пасажирам міжнародних поїздів та громадянам, які подорожують автотранспортом, нагадали про існуючі обмеження на ввезення продуктів тваринного та рослинного походження для особистого користування на територію ЄС.
Через ризик занесення хвороб на територію Європейського Союзу, імпорт деяких продуктів тваринного походження до ЄС підпадає під суворий контроль. Усі продукти тваринного походження, які не відповідають цим правилам, мають бути подані на офіційну утилізацію після в’їзду в ЄС. Неповідомлення про такі товари може призвести до штрафу або кримінальної відповідальності.
М’ясо, молоко та продукти з них (за винятком сухого дитячого молока, дитячої суміші та спеціального харчування або спеціального корму для тварин, необхідних з міркувань здоров’я) заборонено ввозити до ЄС.
Можна ввозити сухе дитяче молоко, дитячі суміші, спеціальне дитяче харчування або спеціальний корм для тварин, необхідний з міркувань здоров’я, до ЄС, лише за умови, що:
- продукти походять з країн (крім Фарерських островів, Гренландії та Ісландії), і їх загальна кількість не перевищує 2 кілограми на особу;
- продукти не потребують охолодження перед відкриттям;
- це упаковані фірмові продукти, і їх упаковка не пошкоджена, якщо вони не використовуються.
Також дозволяється імпорт або відправка особистих партій рибних продуктів (включаючи свіжу, сушену, варену, солону або копчену рибу та деяких молюсків, таких як креветки, омари, мертві мідії та мертві устриці) до ЄС, за умови, що:
- риба повинна бути випотрошена;
- загальна вага рибних продуктів не перевищує 20 кілограмів або вага однієї рибини на одну особу, залежно від того, що більше.
Але це далеко не всі продукти, на які діють обмеження. Весь перелік та правила ввезення є змога подивитись в офіційному повідомленні Закарпатської митниці.
Раніше повідомлялось, що виявили на митниці у мукачівця.