Чи перейде Україна на євро: що означає входження у зону європлатежів SEPA
Приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA) не буде миттєвим процесом і потребуватиме певного часу.
Наразі країна перебуває на етапі адаптації свого законодавства до європейських норм, які регулюють банківську сферу, включно з міждержавними переказами. Однак мова йде лише про банківські платежі, а не про перехід України на євро.
Як зазначили представники банківського сектору, приєднання до SEPA вплине на вартість переказів до країн ЄС. Це особливо стосуватиметься банків, які не мають кореспондентських рахунків у міжнародних фінансових установах.
Крім того, зросте швидкість здійснення переказів. За оптимістичними прогнозами, замість звичних 1-2 днів, транзакції можуть виконуватися лише за кілька годин.
«Швидкість розрахунків за контрактами стане досить привабливим аргументом для європейських контрагентів: гроші від українських компаній надходитимуть значно швидше», — пояснила начальниця відділу роботи з фінансовими інститутами Глобус Банку Світлана Струтинська.
Вона також наголосила, що приєднання України до SEPA є важливим кроком на шляху уніфікації української банківської системи зі стандартами ЄС, що демонструє чіткий вектор країни на вступ до Євросоюзу.
Голова Національного банку України Андрій Пишний раніше повідомляв, що питання приєднання до SEPA активно обговорювалося під час його візиту до Литви. Водночас він утримався від прогнозування конкретних термінів цього процесу.
Нагадаємо, сусідня країна з 2 січня при визначенні базового курсу місцевої валюти використовуватиме євро, а не долари.