В Україні буде новий інструмент державної підтримки дітей-сиріт
Перший внесок на придбання житла робитиме держава.
Міністерство соціальної політики розробляє нову програму, яка допоможе молоді з-поміж дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, отримати власне житло після виходу із сімейних форм виховання або інституційних закладів.
Про це заявила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час Першого форуму Доступної іпотеки.
Згідно з програмою, держава покриватиме перший внесок у разі, якщо молода людина вирішить придбати житло в іпотеку.
«В цій моделі важлива якість житла, партнерство з банками, готовність працювати з молоддю, яка не є „типовими“ позичальниками. Ми будемо супроводжувати таких дітей, щоб навчити їх користуватися інструментами і не залишати наодинці з труднощами. Закликаю девелоперів долучатися — ми шукаємо партнерів, які готові разом із нами продумати інструмент, що допоможе цим людям отримати своє житло і відчути опору під ногами. Також закликаю банки бути гнучкими і готовими до нових підходів. А громади — ставати простором підтримки й можливостей», — зазначила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи з їх числа мають право на забезпечення житлом, якщо не володіють власним. До початку повномасштабного вторгнення щорічно за бюджетні кошти купувалося житло для 500–600 осіб, однак таких темпів недостатньо, щоб забезпечити всіх, хто цього потребує. Наразі в черзі на житло перебуває 42 тисячі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.
Нова програма допоможе розширити можливості молоді та сприятиме формуванню навичок фінансової відповідальності.
Раніше повідомлялось, як одиноким батькам оформити допомогу через Дію.