Прем’єр відповів, чи підвищать вчителям зарплату до 1500 доларів
Глава уряду відповів на петицію, яка стосується зарплат педагогів.
Питання підвищення зарплат для українських педагогів і далі викликає суспільний резонанс. Освітяни отримують невисоку оплату за свою працю, попри велику відповідальність, значний обсяг завдань та ключову роль у вихованні майбутнього покоління.
15 січня на сайті Кабінету міністрів України з’явилася петиція від Надії Коток, яка закликала підняти зарплату педагогам до суми, еквівалентній 1500 доларів, орієнтуючись на рівень оплати праці в Європі.
Вона зазначила, що вчителі перевантажені, їхня професія дуже відповідальна, а через інфляцію та низький дохід багато фахівців залишають галузь.
Як відреагував Кабмін на цю ініціативу
29 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль оприлюднив офіційну відповідь. У ній він пояснив, що в умовах воєнного стану значне збільшення зарплат є надзвичайно складним завданням. Він зазначив, що один із шляхів поліпшення ситуації — підвищення окладу для працівників першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки. Це дало б змогу уніфіковано поліпшити оплату праці в бюджетній сфері, включаючи освітян.
Втім, для реалізації такого кроку потрібні великі додаткові кошти з держбюджету та місцевих бюджетів, що в умовах війни є дуже складним, адже пріоритетом залишаються витрати на оборону та безпеку.
Попри це, уряд поетапно впроваджує заходи для покращення матеріального становища вчителів. Так, згідно з постановою Кабміну № 1286 від 8 листопада 2024 року, з початку 2025 року педагоги отримують щомісячну доплату у 1 300 грн, а з вересня — по 2 600 грн щомісяця до завершення воєнного стану або його скасування.