Нюанси з доларами та євро на кордоні: озвучено попередження для українців
Виїзд за кордон для українців має чіткі правила і вони стосуються не тільки дозвільних документів, а й перевезення валюти. Якщо зафіксують факт приховування доларів чи євро, то суму можуть конфіскувати.
Щоб перетнути кордон із готівковими доларами чи євро, потрібно врахувати інформацію від Державної митної служби. Вона викладена у правилах перевезення валютних цінностей. Якщо порушити одне з цих правил, то від громадянина конфіскують частину грошей або всю суму.
Фізичні особи можуть переміщати через кордон без письмового декларування до 10 тисяч євро або ж долари в еквіваленті цієї суми. Якщо грошей більше, то потрібно про це вказати у декларації. Це так само стосується банківських металів та цінних паперів.
У декларації потрібно вказувати і те, що ви ввозите в Україну. У разі переміщення через кордон будь-яких фінансових документів чи цінних паперів на значну суму або у великій кількості, їх потрібно вказувати на митниці. Поріг залежить від того, як відбувається в’їзд. Зараз, під час воєнного стану, літаком це не можна зробити, тому про нього розповідати не будемо. А якщо це автівкою або пішли, то враховується вартість і вага (500 євро або понад 50 кг).
Коли людина перевозить готівкову іноземну валюту або банківські метали в Україну, їх вартість у євро рахується за курсом НБУ на день перетину кордону. Якщо це не євро, а інша валюта або метал, то застосовується спеціальний перерахунок через офіційні курси. При цьому ніяких лімітів на суму чи вартість таких цінностей для ввезення законом не передбачено.
У разі порушень накладається штраф у розмірі 20% від суми, що перевищує встановлений ліміт. Якщо ж особа навмисно приховала кошти або намагалася провезти валюту без митного контролю, розмір штрафу становить 100% від усієї суми. У такому випадку вся сума також підлягає конфіскації.
Раніше видання розповідало про нюанси з обміном 100 доларів.