росії від цього буде боляче: аналітики вирахували цікаві дані про бажання Трампа
У США аналітики Goldman Sachs Group дійшли висновку, що Дональд Трамп може прагнути до ціни на нафту в розмірі від 40 до 50 доларів за барель. Така вартість може сильно вдарити по економіці росії.
Аналітики проаналізували публікації Білого дому, які так чи інакше стосуються вартості нафти. Якщо узагальнити близько 900 постів, то президент США волів би бачити ціну на нафту у проміжку 40-50 доларів за барель. Про це йдеться у статті Bloomberg.
«Трамп завжди зосереджувався на нафті та домінуванні США в енергетичному секторі, про що повідомляв майже 900 разів», — йдеться у звіті аналітиків, зокрема Даана Струйвена. За словами фахівців, Дональд Трамп може віддавати перевагу ціні від 40 до 50 доларів за барель. Він схвально говорить про вартість «чорного золота» в цьому проміжку.
Зазначимо, що зараз ціна на WTI перевищує 63 долари за барель. Вона підвищилась після позитивних новин про перемовини США та Китаю.
Чому ціна на нафту важлива для росії
Якби вартість бареля WTI дійсно опустилась нижче 50 доларів, то для росії це було б проблемою. Адже її нафта тоді б коштувала ще дешевше — на 20-30%. А, як відомо, нафтогазові доходи є головним джерелом наповнення бюджету країни-окупанта.
Наразі нафта марки Urals вартує 59,77 дол за барель. Тиждень тому ціна опускалась нижче 55 доларів, але за останні 7 днів вартість зросла.
Нагадаємо, наприкінці квітня Дональд Трамп зустрівся з Володимиром Зеленським. Тоді вони обговорили шляхи закінчення війни в Україні.