Від 250 тисяч на створення власного бізнесу: як отримати грант від держави
Деякі громадяни України можуть отримати грант від держави на створення власного бізнесу або ж його розвиток. Державна служба зайнятості розповіла, кому надають та яку суму.
Державна служба зайнятості України відкриває нові можливості для ветеранів, осіб з інвалідністю внаслідок війни та другого з подружжя, пропонуючи безвідсоткову та безповоротну державну допомогу на створення або розвиток власного бізнесу.
Щоб скористатися програмою, необхідно визначити сферу діяльності, оцінити потребу у фінансових ресурсах, а також кількість працівників, які будуть залучені до роботи.
Розмір фінансової підтримки залежить від категорії заявника та кількості створених робочих місць. Для другого з подружжя, який може бути зареєстрований як фізична особа-підприємець, максимальна сума гранту становить 250 тисяч гривень за умови створення одного робочого місця, або до 500 тисяч гривень — якщо створюється два.
Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, що також можуть бути зареєстровані як ФОП, мають змогу отримати більші суми. За створення одного робочого місця передбачено до 250 тисяч гривень, за два — до 500 тисяч, а за чотири — від 500 тисяч до 1 мільйона гривень.
Однак, щоб претендувати на найбільшу суму, заявник має бути зареєстрованим як ФОП щонайменше 12 місяців до подачі заявки.
Гранти до 500 тисяч гривень фінансуються повністю за рахунок держави. Для отримання від 500 тисяч до 1 мільйона гривень передбачено співфінансування: 70% покривається грантом, а не менше 30% має бути внесено самим заявником.
Після визначення суми, необхідної для реалізації бізнес-ідеї, слід пройти кілька етапів оформлення гранту. Спочатку потрібно підготувати заяву та бізнес-план за встановленою формою — з цим можуть допомогти спеціалісти служби зайнятості та кар’єрні радники.
Далі ці документи подаються через портал Дія. Після цього заявника запросять на співбесіду в регіональному центрі зайнятості. Остаточне рішення щодо надання гранту ухвалює Державний центр зайнятості.
Раніше видання розповідало про нову грошову надбавку, яку платитимуть мешканцям гірських сіл.