Українцям озвучили важливе пояснення про платіжки за газ та електроенергію
Щомісяця українці платять за комунальні послуги. Чимало людей зберігає впродовж тривалого часу квитанції про оплату, але є й ті, хто викидає платіжки.
Однак робити так не варто, адже можуть виникнути ситуації, коли вам знадобиться квитанція за газ, воду чи електроенергію, а її — нема.
Йдеться про те, що трапляються випадки, коли виникають розбіжності щодо оплати між споживачами і постачальниками комунальних послуг. Наприклад:
- якщо співробітники компаній-постачальників комунальних послуг допустили помилку;
- якщо трапився збій у системі зберігання даних;
- якщо через інші обставини виникла плутанина у платіжках.
І тоді для вирішення конфліктів знадобиться квитанція про оплату, яка може стати доказом у суді, якщо справа дійде аж до суду.
Позовна давність у подібних справах спливає через 3 роки з моменту виникнення конфліктної ситуації. Але юристи радять українцям зберігати квитанції впродовж 5 років. Чому? Тому що краще перестрахуватись, адже трапляються ситуації, коли постачальники навмисно затягують термін розгляду справи.
Попри те, що у нормативних актах не зазначено впродовж якого періоду треба зберігати квитанції про оплату комуналки, юристи радять зберігати паперові платіжки якомога довше. Найкраще буде виділити вдома одну шухляду в тумбочці, в яку ви можете складати платіжки. Або можна купити папку і зберігати квитанції там. Головне, аби платіжки були в одному місці і ви завжди могли їх швидко знайти, якщо буде така потреба.
Але чимало українців мають не паперові квитанції, а електронні. То що робити у такому випадку? Юристи запевняють, що електронні квитанції теж можуть бути доказом у суді. Але для того, аби перестрахуватись, краще все ж звернутися по виписки до банку, в якому ви платили за спожитий газ чи електроенергію, і отримати квитанції у роздрукованому вигляді.
Нагадаємо, озвучено роз’яснення про двозонний лічильник електроенергії.