• Головна
  • Економіка
  • З 26 червня будуть зміни у поповненні карток через термінали: вводять обов’язкову умову

З 26 червня будуть зміни у поповненні карток через термінали: вводять обов’язкову умову

З 26 червня будуть зміни у поповненні карток через термінали: вводять обов’язкову умову
Фото: Depositphotos

В Україні з п’ятниці змінюються правила внесення готівки через платіжні термінали самообслуговування. Національний банк запровадив обов’язкове підтвердження номера телефону для таких операцій.

Перед завершенням переказу користувач має вказати свій мобільний номер. Після цього система надішле одноразовий пароль у SMS або повідомить код під час телефонного дзвінка. Без введення цього пароля на екрані термінала операцію не завершать.

Окремо змінюються вимоги до квитанцій. У документі після внесення готівки має зазначатися повний номер телефону платника. Саме до цього номера буде прив’язане підтвердження операції. Про це йдеться у повідомленні видання Мінфін.

Нові правила стосуються не всіх платежів. Без одноразового пароля й надалі можна буде сплачувати податки та комунальні послуги, купувати транспортні квитки, поповнювати проїзні картки. Також без додаткового підтвердження дозволено поповнювати мобільний зв’язок, але лише в межах 500 гривень на місяць для одного номера.

Після перевищення цього ліміту підтвердження стане обов’язковим і для поповнення мобільного рахунку.

У НБУ пов’язують нововведення з необхідністю зменшити кількість анонімних фінансових операцій через термінали. Раніше готівку можна було вносити без ідентифікації платника, що створювало ризики для фінансового моніторингу.

Після набуття чинності нових правил кожну таку транзакцію прив’язуватимуть до конкретного номера телефону.

Раніше видання пояснювало про перекази з картки на картку та які є ризики.