Підробіток для молоді на Закарпатті: де студенту заробити копійчину
Щороку Закарпатська обласна служба зайнятості проводить роботу з роботодавцями та місцевими органами влади із залучення до тимчасової зайнятості молоді, яка виявила бажання працювати у вільний від навчання час. У період роботи, молоді особи мають можливість проявити себе як особистість і стати на деякий час фінансово незалежними від батьків, відчути себе самостійними, попрацювати в колективі і здобути новий життєвий досвід.
– Цьогоріч ми отримали інформацію від 58 роботодавців області, які мають можливість працевлаштувати у канікулярний період 240 осіб учнівської та студентської молоді. В основному це допоміжні роботи в магазині, на швейному виробництві; пакування готової продукції; прибирання території; виробництво кабельної продукції; консервування овочів; догляд за лісовими культурами; робота вожатими в таборах для дітей, робота офіціантами пропонувалась повнолітнім та студентам вищих навчальних закладів та учням ПТУ. Для неповнолітніх школярів, перелік набагато скромніший: пакування, сортування ягід, грибів, благоустрій території, обрізання ниток, – розповіла заступник директора Закарпатського обласного центру зайнятості Ольга Сівач.
Зокрема, Мукачівським міським центром зайнятості для 10-ти школярів організовані громадські роботи у Мукачівському міськвиконкомі, де з липня 2017 року школярі виконують роботи по впорядкуванню документів. Хустським міськрайонним центром зайнятості на літній період організовані тимчасові роботи для двох студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів. Вони працюють на ТзОВ "Сільгосппромрекреація "Теплі Води" контролерем на контрольно-пропускному пункті та у дошкільному навчальному закладі Ясла-садок №4 "Пролісок" Хустської міської ради помічником вихователя.
Згідно соціальних досліджень, 70 % старшокласників та студентів хотіли б попрацювати влітку щоб підзаробити, а 80% батьків готові підтримати таку ініціативу своїх дітей. Мотивація в кожного своя. Хтось планує заробити гроші на відпочинок чи навчання, хтось задля отримання практичного досвіду, а хтось шукає фінансової незалежності. У будь-якому випадку ці старання правильні і вимагають підтримки та розуміння.
– При бажанні, підробіток на літо можна знайти самостійно, або за сприяння служби зайнятості. Наші спеціалісти завжди готові допомогти та надати всі необхідні роз’яснення як шукачам роботи так і роботодавцю, – резюмувала Ольга Сівач.
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ, тел. 64-98-18, 64-98-06.