Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

У проекті Бюджету 2020 підвищення зарплат освітянам наразі нема

На виконання постанови про підвищення зарплат освітянам від 20 до 70% потрібно додаткових 45 мільярдів гривень. Про це розповіла нова міністерка освіти та науки Ганна Новосад.

Нагадаємо, що цей документ за два тижні до виборів ухвалив попередній уряд Гройсмана. Експерти назвали це рішення популістичним, оскільки воно потребує значних коштів з бюджету. Виконання постанови лягло на плечі уряду Гончарука.

"Ми зараз з Мінфіном, з прем’єром думаємо, як знайти ці кошти і де", - розповіла Новосад. - Є різні оцінки, яка це сума. Мінфін давав зведену інформацію з регіонів, що це додаткових майже 45 млрд грн".

Фото: Дмитро Ларін, УП

Фото – Дмитро Ларін

За словами Новосад, для української економіки це "гігантські кошти, які треба звідкись витягнути, у когось їх забрати" і віддати освітянам. "Я як міністр освіти була б дуже рада так зробити, але інші міністри, мабуть, не дуже зрозуміють.

Читайте також:
Якими будуть зарплати й кому скільки грошей дадуть: аналіз держбюджету-2020

Працюємо з Мінфіном, з прем’єром, щоб підвищити зарплати освітянам, але найближчим часом буде трошки інший інструмент, як це зробити".  Міністерка обіцяє, що рішення буде до другого читання Бюджету.

УП запитала Ганну, чи не ображена вона на Лілію Гриневич і попередній уряд за те, що вони прийняли таку постанову. Адже вони ухвалили документ, який складно втілити, і негатив щодо того, що підвищення зарплати з 1 січня 2020 року не буде, виллється на неї як на нового міністра.

"Я не можу бути ображеною на Лілію Михайлівну, в нас є природні наміри як в міністрів, аби зарплати в освітян були вищими. Можливо, тут мав прем’єр трішечки по-інакшому керувати цією ситуацією і, наприклад, не підписувати саму постанову в останній вечір перед призначенням нового Уряду, а підписати її хоча б трохи раніше.

Складність у тому, що зараз нам потрібно пояснювати, чому постанова не врахована в проекті Бюджету. Якби в постанові сказали, з яких джерел можна взяти ці десятки мільярдів гривень, було б легше. Сподіваюся, ці кошти знайдуть".