Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Ціни на газ: чому приходять дві платіжки та коли потрібно платити

Українці у січні отримують дві платіжки за газ. Тепер так буде завжди. Що включає в себе друга платіжка та в скільки вона обійдеться українцям – читайте в матеріалі.

Чому дві платіжки?

Відтепер за газ та за його транспортування платити потрібно окремо. Раніше приходила одна платіжка, в якій сума вже включала в себе всі супутні витрати. Тепер їх розділили. Перша платіжка від постачальника газу. У січні вона прийшла ще старого зразку: за газ і його доставку за грудень 2019. Друга платіжка прийшла вже за новими правилами – від оператора газорозподільних мереж за транспортування газу у січні цього року.

Читайте також:
Почали діяти нові ціни на газ

Як формується ціна?

За основу взяли об’єм використаного палива за період з 1 жовтня 2018 року по 31 вересня 2019 року для кожного споживача окремо. Цей об’єм поділили на 12 і помножили на місцевий тариф. Тобто з 1 січня до 1 липня ціна за розподіл газу буде однаковою щомісяця.

На приклад, мешканець міста Києва, який з жовтня 2018 по вересень 2019 використав 1900 кубометрів газу, протягом 2020 платитиме щомісяця 54 гривні за розподіл газу. До речі, ціна в другому півріччі не зміниться лише для киян. Для всіх інших українців ціна з липня зросте.

Навіщо одну платіжку розділили на дві?

Це вимога Євросоюзу в рамках Третього енергетичного пакету. Газ видобувають одні, а перевозять його інші. Тому й гроші треба розділити. Теоретично, це створить вільний ринок, адже українці самі можуть обирати постачальника газу. Із зростанням конкуренції на цьому ринку, ціна падатиме, а якість кращатиме. Та все це лише в теорії. На практиці підприємства просто розділилися умовно на облгаз і облгаззбут. Тобто юридично це дві різні компанії, але фактично власник один.

Читайте також:
У "Закарпатгазі" звернулися до жителів області

"Не факт, що з січня 2020 року приватні постачальники газу зайдуть на ринок. Потрібен час, щоб закачати газ, зрозуміти систему споживання, тарифів, попит тощо. Їх цікавлять великі об’єми і такі ж прибутки. Споживач теж повинен зрозуміти, на що він переходить: гнучка система знижок, умови обслуговування. Тобто вивчити ринок", – говорить Андрій Вігірінський, економічний експерт.

Хто отримав дві платіжки в січні?

За новою системою дві платіжки повинні були отримати всі українці. Проте, оскільки система лише почала діяти, у газорозподільних компаніях казали, що не знають, чи зможуть організувати роботу так швидко. Якщо платіжка не прийшла у січні, то вона прийде разом із лютневою.

Коли потрібно оплатити платіжки?

Платити потрібно щомісяця. Але можна заплатити наперед: за цілий квартал, півроку чи навіть цілий рік. Це зекономить вам гроші на банківських комісіях.