Християни святкують одне із найбільших свят у році
У православній церкві 2 серпня вшановується пам’ять святого пророка Іллі, який, згідно з історичними відомостями, жив у IX столітті до нашої ери і був відомий як ревний християнин, активно боровся з ідолопоклонством і нечестием.
Відомо, що саме пророк Ілля був узятий живим на небо – про це сказано в Біблії. Так, Ілля вирушив до Бога на вогненній колісниці, після чого його стали називати не інакше, як громовержець. В день його пам’яті влаштовували хресний хід і молилися про дощ або ясній погоді.
Працювати в день Іллі небажано, оскільки існувало вірування, що святий може покарати людину неврожаєм і хворобами. Селяни вважали, що 2 серпня на білий світ виходять всі гади і дикі тварини, а тому намагалися не випускати худобу на пасовище.
Була поширена прикмета, згідно з якою не можна впускати в будинок кішок і собак – це може залучити блискавку, якою селяни дуже боялися.
Що не можна робити:
- В Ільїн день і після нього купатися не можна. Вважалося, що за тиждень до свята і після нього купатися небезпечно, тому що водяний або русалка можуть утягнути у воду.
- У цей день намагайтеся рідше дивитися в дзеркало. Особливо це попередження стосується літніх і хворих людей – поганий влив задзеркалля.
- Не рекомендують також бігати вулицею, голосно говорити, співати, кричати.
Народні прикмети і традиції:
- На Іллі день до обіду ще літо, а після обіду – осінь.
- В Ільїн день вовчі нори відкриваються.
- З цієї дати зазвичай починається сезон дощів.
- Нечиста сила на Іллю, боячись вогненних стріл пророка, перетворювалася в різних тварин – лисиць, зайців, кішок, собак тощо.
Раніше повідомлялось, що Зеленський переніс дату святкування одного зі знаковий празників в Україні.