Покрова 2021: коли припадає, що не можна робити та чому вихідний
Свято Покрова Пресвятої Богородиці – одне із найважливіших у православ’ї. Відзначають його щорічно 14 жовтня, воно є неперехідним. Прийнято надсилати привітання та побажання рідним і близьким людям, адже для українців воно має особливе значення.
У 2021 році Покрова (або Покрови) припадає на четвер.
За переказами, свято виникло після випадку, коли перед людьми, які молилися у Влахернському храмі у Константинополі в 910 році, з’явилася Богородиця, яка свій омофор (покривало для голови) розтягнула над людьми для того, щоб захистити їх від навали мусульман. Наступного дня загарбники залишили місто.
В Україні здавна це свято мало особливе значення, особливо для козаків. Вони завжди дуже молились Матінці Божій, а головний храм майже у будь-якій козацькій громаді був на честь Покрови. Божа Матір є заступницею і захисницею від ворогів.
Головна церква на Січі й ікони у кожному козацькому курені також були на честь Покрови Божої Матері.
У народі це свято вважається днем, коли на землю приходить зима. До 14 жовтня варто було зібрати весь урожай.
14 жовтня вважається вдалим днем для весілля. Укладені в цей час шлюби будуть міцними та щасливими.
Що не можна робити на Покрову
Це свято – дуже велике. Тому не можна цього дня працювати та виконувати важку хатню роботу. Не можна 14 жовтня лихословити та зчиняти сварки.
Однак треба пам’ятати, що сенс подібних заборон не в тому, що не можна здійснювати якісь певні дії, а в тому, що релігійне свято – це в першу чергу день, який ми присвячуємо Богові. Бажано всією сім’єю піти до церкви, поставити свічки, помолитися і попросити Богородицю про заступництво.
14 жовтня – вихідний
Покрова Пресвятої Богородиці збігається з великим державним святом – Днем захисників та захисниць України. Оскільки 14 жовтня припадає на четвер, то і п’ятниця, 15 жовтня, буде вихідним. Таким чином, українці із традиційним п’ятиденним робочим тижнем відпочиватимуть із 14 по 17 жовтня.
Церковний календар на місяць дивіться за посиланням.