Церква вшановує пам’ять святителя Григорія Чудотворця: що це за свято
30 листопада православна церква вшановує пам’ять святителя Григорія Чудотворця, який жив у 3 столітті у Малій Азії.
Майбутній святитель народився в місті Неокесарії в язичницькій сім’ї, але, отримавши прекрасну освіту, від юності прагнув знайти справжній сенс життя. Істина відкрилася Григорію лише у Святому Євангелії, і юнак прийняв християнство. Григорій вів благочестиве життя, утримував себе у чистоті та цнотливості, що викликало роздратування у його однолітків-язичників.
Вони вирішили зганьбити юнака і підіслали до нього блудницю, яка почала вимагати з нього плату за нібито скоєний ним гріх. Однак, отримавши гроші, жінка впала на землю у нападі, а потім сама зізналася в ошуканстві. Григорій звершив над грішницею молитву, і біси покинули її.
Пізніше Григорій пішов до пустелі, де хотів жити на самоті до кінця своїх днів. Однак йому судилося стати єпископом Неокесарії. У цій ролі він зробив багато праведних справ і прославився дивами, за допомогою яких зцілював хворих, виганяв бісів, примиряв тих, хто ворогує.
Що не можна робити цього дня
- Не міряйте чужі обручки – це призведе до нещастя.
- Якщо вам треба вирушити у далеку дорогу, то краще зробіть це наступного дня.
- Намагайтеся не сваритися одне з одним. Будьте дружніми та привітними.
Прикмети на 30 листопада
У давнину на Григорія проводилися багатолюдні свята і гуляння. Дорослі та діти каталися на санях, намагаючись покотитися якнайдалі, щоб наступний рік був вдалим. Була поширена традиція перекидатися в снігу, чим активно займалися хлопці. Говорили, що завдяки цьому зима затримається, а це, водночас, позитивно вплине на врожай.
У народі зауважували: "Який Григорій – така й зима". Дивилися також на лід на річці: якщо він був темним, це віщувало гарний урожай наступного літа.