Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На Закарпатті з 1 лютого почнуть вакцинувати дітей від небезпечної хвороби

На Закарпатті з 1 лютого почнуть вакцинувати дітей від небезпечної хвороби

На Закарпатті минулого та вже цього року підтвердили 2 випадки інфікування поліовірусом дітей з в’ялим паралічем. Ще одній дитині це захворювання діагностували на Рівненщині. Здавалося б, це одиничні випадки, однак ситуація для всієї країни стає загрозливою.

"Особливо зважаючи на те, що рівень імунізації в Україні загалом та в області зокрема недостатній", – зазначили в Закарпатській ОДА.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Мирослава Білецького, на Закарпатті щеплення від поліомієліту отримали лише 65,7 % дітей у віці до 1 року.

Читайте також:
На Закарпатті дітей, які не отримали щеплення від поліомієліту, будуть вакцинувати

Захворювання несе загрозу невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям невиліковним паралічем і навіть смертю упродовж кількох годин.

"У 5-10% випадків паралізовані внаслідок поліомієліту помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. Найбільш вразливі до поліо діти до 6 років", – прокоментував Мирослав Білецький.

Аби уникнути спалаху серйозного захворювання, ліків від якого не існує, 1 лютого в Україні стартує кампанія імунізації дітей. Вона відбуватиметься у всіх регіонах країни у межах Плану реагування на спалах захворювання в Україні.

План передбачає 2 етапи

Перший етап триватиме три тижні, починаючи з 1 лютого. Він передбачає щеплення дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ). У межах цього етапу планують імунізувати близько 140 тисяч дітей.

На другому етапі щеплюватимуть оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, незалежно від наявності щеплень відповідно до Національного календаря. Цей крок потрібен для того, щоб зупинити циркуляцію вірусу та захистити дітей від інфікування.

Як і всі інші щеплення відповідно до Національного календаря, вакцину від поліомієліту можна отримати безоплатно у сімейного лікаря чи найближчій амбулаторії.