Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Яке свято відзначають 17 лютого

17 лютого християни вшановують пам’ять преподобного Миколи, ігумена Студійського. Жив він в IX столітті. З дитинства перебував у рідного дядька в Константинополі та був ченцем Студійського монастиря. Коли він закінчив монастирське училище, то відразу прийняв постриг, а вже за кілька років отримав і духовний сан.

В період від 813 до 820 року (коли були жорстокі гоніння за християнами) Микола Студит часто потрапляв під арешт. Над ним знущалися, його били і катували за віру. Коли до влади прийшла мати майбутнього царя Феодора, преподобного випустили з в’язниці. Відразу він повертається до Студійського монастиря і там стає настоятелем.

Читайте також:
У 2022 році на свято 8 Березня буде аж 4 вихідні: чому так

На жаль, 856 року до влади приходить Варда, який знову починає гоніння на християн. Аж сім років Микола поневіряється, щоб не потрапити до в’язниці. Проте, його знову заарештовують. Відпускають на волю тільки 866 року, коли влада змінюється. Микола повертається до свого посту в монастирі.

За самовідданість і відкрите сповідання віри Господь наділив преподобного вмінням зцілювати хвороби. Помер 868 року, але його мощі продовжували творити чудеса і зцілювати немічних. 

Народні традиції 17 лютого

В народі день вшанування пам’яті Миколи Студійського (17 лютого) отримав назву “Миколи Студита”. Це пояснюється тим, що цього дня часто стоять дуже сильні морози. Існували навіть приказки: “Студений день – знову шубу одягни” або “На Студеного Миколу снігу навалить гору”.

17 лютого обов’язково молилися преподобному Миколі, щоб той зцілив від різних хвороб.

Раніше видання розповідало, коли у 2022 році починається Масляна.