Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Рада планує розглянути проект про денонсацію "харківських угод"

Рада планує розглянути проект про денонсацію "харківських угод"

Опозиція знову внесла на розгляд парламенту пропозицію розірвати договір з Росією, який передбачає продовження термінів перебування ЧФ РФ у Севастополі. Згідно з укладеними у Харкові угодами, ЧФ...

Опозиція знову внесла на розгляд парламенту пропозицію розірвати договір з Росією, який передбачає продовження термінів перебування ЧФ РФ у Севастополі.

Згідно з укладеними у Харкові угодами, ЧФ РФ залишиться в Криму ще на 25 років після 2017 року

На засіданні 5 червня Верховна Рада планує розглянути внесений опозицією законопроект про денонсацію угоди з Росією з питань продовження перебування Чорноморського флоту РФ у Криму (так звані "харківські угоди").

Відповідний законопроект №0003, включений до порядку денного, вніс народний депутат від фракції "Батьківщина" Володимир Яворівський.

Втім, навряд чи проект буде прийнято. Він був відхилений профільним комітетом, і представники більшості вже неодноразово заявляли, що намірів підтримати його у них немає. Зокрема, спікер (депутат від Партії регіонів) Володимир Рибак висловлював думку, що відносини, які між флотами України й Росії, сприяють зміцненню співдружності між двома країнами. Окрім того, за його словами, денонсувати "харківські угоди" хоче не вся опозиція, а "окремі політики".

Нагадаємо, у квітні 2010 року президенти Росії та України - Дмитро Медвєдєв і Віктор Янукович - у результаті переговорів у Харкові домовилися продовжити термін перебування російської бази у Криму на 25 років, починаючи з 2017 року, коли закінчується дія нинішньої угоди. Влада обґрунтувала таку угоду домовленістю "Газпрому" і "Нафтогазу" про знижку на газ для України.

27 квітня 2010 року угоду зі скандалом було ратифіковано Радою, і опозиційні депутати потім не раз намагалися скасувати цей договір, однак безуспішно.